Yüzme Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım seçmeleri sona erdi

Yüzme Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım seçmeleri sona erdi

08 Nisan 2019, Pazartesi 13:15
A A
Yüzme Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım seçmeleri sona erdi

ANKARA,(DHA) - 
Edirne'de 3 gün süren Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçme şampiyonası sona erdi. Seçmelere, Türkiye genelinden 98 kulüp ve 478 sporcu katıldı. 
Yapılan seçmelerde derece elde eden sporcular şu şekilde: 

KADINLAR:
50m Serbest 1. Selen Özbilen, 2. Ece İmge Önal, 3. Meriç Demirtepe 
100m Serbest 1. Selen Özbilen, 2. Meriç Demirtepe, 3. Cansu Şenyüzlü
200m Serbest 1. Defne Taçyıldız, 2. Ecem Dönmez, 3. Naz Duru Kahvecioğlu
400m Serbest 1. Beril Böcekler, 2. Merve Tuncel, 3. Defne Taçyıldız 
800m Serbest 1.Beril Böcekler, 2.Merve Tuncel, 3.Duru Tanrıverdi 
1500m Serbest 1. Beril Böcekler, 2. Merve Tuncel, 3. Duru Tanrıverdi
50m Sırtüstü 1. İlayda Kargın, 2. Elçin Türkmenoğlu, 3. Göksu Doğan
100m Sırtüstü 1. Sudem Denizli, 2. Elçin Türkmenoğlu, 3. İlayda Kargın 
200m Sırtüstü 1. Sudem Denizli, 2. Doğa Babacan, 3. Meltem Dönmez 
50m Kurbağalama 1. Gülşen Beste Samancı, 2. Karya Sekman 3. Yosun Hacıfazlıoğlu 
100m Kurbağalama 1. Viktoria Zeynep Güneş 2. Gülşen Beste Samancı 3. Defne Coşkun
200m Kurbağalama 1.Viktoria Zeynep Güneş, 2.Defne Coşkun, 3.Gülşen Beste Samancı 
50m Kelebek 1. Duru Tanır, 2. Mavi Nehir Isman, 3. Nilsu Demiran 
100m Kelebek 1. Nida Eliz Üstündağ, 2. Duru Tanır, 3. Merve Tuncel 
200m Kelebek 1.Nida Eliz Üstündağ, 2.Merve Tuncel, 3.Defne Taçyıldız 
200m Karışık 1.Doğa Babacan, 2.Defne Kurt, 3.Mina Ada 
400m Karışık 1.Defne Taçyıldız, 2.Doğa Babacan, 3.Duru Tanrıverdi 
 
ERKEKLER 
50m Serbest 1. Hüseyin Emre Sakcı, 2. Efe Hacısalihoğlu, 3. Ekin Demirbaş 
100m Serbest 1. Hüseyin Emre Sakcı, 2. Metin Aydın, 3. Doğa Çelik 
200m Serbest 1.Baturalp, 2.Tunçay Cenk Ceritoğlu, 3.Batuhan Filiz 
400m Serbest 1.Baturalp Ünlü, 2.Yiğit Aslan, 3.Irakli Revıshvılı 
800m Serbest 1.Yiğit Aslan, 2.Anıl Can Oktay, 3.Mert Kılavuz
1500m Serbest 1.Yiğit Aslan, 2.Anıl Can Oktay, 3.Mert Kılavuz 
50m Sırtüstü 1. Metin Aydın, 2. Doruk Tekin, 3. Berk Özkul 
100m Sırtüstü 1. Metin Aydın, 2. Berk Özkul, 3. Mert Ali Satır 
200m Sırtüstü 1.Ege Başer, 2.Berke Saka, 3.Melikşah Düğen 
50m Kurbağalama 1.Demirkan Demir, 2.Murat Görkem Narman, 3. Efe Başar 
100m Kurbağalama 1. Berkay Ömer Öğretir, 2. Demirkan Demir, 3. Berkay Şendikici
Olimpiyat A Barajı Deneme Yarışı 100m Kurbağalama Berkay Ömer Öğretir, 98 Enka Spor Kulübü 59.54 Olimpiyat A Barajı Geçti.
200m Kurbağalama 1. Berkay Ömer Öğretir, 2. Alpkan Örnek, 3. Berkay Şendikici
50m Kelebek 1. Berk Özkul, 2. Emir Şimşek, 3. Derin Hansoy
100m Kelebek 1. Berk Özkul, 2. Emir Şimşek, 3. Rasim Oğulcan Gör
200m Kelebek 1. Samet Alkan, 2.Sarp Can Tezel, 3.Çağatay Alper Üstününal 
200m Karışık 1. Metin Aydın, 2. Alpkan Örnek, 3.Tunçay Cenk Ceritoğlu
400m Karışık 1. Alpkan Örnek, 2. Baturalp Ünlü, 3. Kaan Korkmaz
(FOTOĞRAFLI)

Sıradaki haber yükleniyor...