Yüzüklerin Efendisi dizisinin konusu ne olacak?

Amazon tarafından hazırlanan ve televizyon tarihinin en büyük bütçeli dizisi olması beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimleri devam ediyor. Amazon, Orta Dünya'nın İkinci Çağ'ında geçeceği ortaya çıkan dizinin çekimleri devam ederken dizinin resmi sinopsisini yayınladı.

16 Ocak 2021, Cumartesi 16:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yayınlanan sinopsis şöyle:

Yayınlanan sinopsis şöyle:

Amazon Studios’un hazırlık aşamasındaki dizisi, Orta Dünya tarihinin destanlara konu olan İkinci Çağ’ındaki efsanevi kahramanları ilk kez ekrana getirecek. J.R.R. Tolkien’ın The Hobbit ve The Lord of the Rings’inin binlerce yıl öncesinde geçen bu epik drama, izleyicileri büyük güçlerin ortaya çıktığı, krallıkların yükseldiği ve çöktüğü, sürpriz kahramanların sınandığı, umudun ince bir ipliğe bağlı olduğu ve Tolkien’ın kaleminden çıkan en büyük kötü karakterin tüm dünyayı karanlığa gömmekle tehdit ettiği bir döneme götürecek.


Orta Dünya’nın büyük ölçüde barış içinde olduğu bir dönemde başlayan dizi, hem tanıdık hem de yüzlerden oluşan bir grup karakterin uzun süredir dönmesinden korkulan bir kötülüğün yeniden yükselmesiyle yüzleşmesini anlatacak. Sisli Dağlar’ın karanlık derinliklerinden, elflerin başkenti Lindon’ın görkemli ormanlarına, göz alıcı ada krallığı Númenor’dan haritanın en uç köşelerine, bu krallıklar ve karakterler, Orta Dünya’dan ayrıldıktan çok sonra da anlatılmaya devam edecek efsanelerini şekillendirecekler.

Yüzüklerin Efendisi dizisi oyuncuları

Yüzüklerin Efendisi dizisi oyuncuları

Dizide, Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman gibi geniş bir oyuncu kadrosu bulunuyor. Aralık ayında dizi için 20 oyuncu daha açıklandı.

Yüzüklerin Efendisi dizisi J.D. Payne ve Patrick McKay tarafından yazıldı. Ayrıca, Game of Thrones çalışanı Bryan Cogman projede danışman yapımcı olarak yer alıyor. J.A. Bayona ise dizide en çok bölüm yöneten isim olacak. Dizinin henüz resmi bir prömiyer tarihi olmasa da 2021 yılı içinde yayınlanması planlanıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir Marvel+Disney iş birliği meyvesi: Wandavision dizisi hakkında merak edilenler