Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak için doğal tarifler

Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak için servet ödemenize gerek yok. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskelerle yüzünüzdeki tüyleri yok edebilirsiniz. İşte yüz tüyleri için doğal yöntemler…

11 Şubat 2019, Pazartesi 14:29 Son Güncelleme:
A A

Yüzdeki tüyler, oldukça can sıkıcıdır. Eğer epilasyon gibi acılı yöntemlerle uğraşmak istemiyorsanız, vereceğimiz tarifleri deneyebilirsiniz. Yüz tüyleri için maske tariflerini evde kolayca hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Kadın portalı Mahmure bizim için derlemiş...


YUMURTA MASKESİ

YUMURTA MASKESİ

Malzemeler:

1 adet yumurta

½ bardak mısır nişastası

1 çorba kaşığı şeker


Hazırlanışı:

Bütün malzemeleri bir kaseye koyun. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından yüzünüze sürün. Yaklaşık olarak 20-25 dakika boyunca kurumaya bırakın. Maske sertleştiği zaman maskeyi hızlıca soyun.


Kuru bir cilt yapısına sahipseniz haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

BAL VE ŞEKER MASKESİ

BAL VE ŞEKER MASKESİ

Malzemeler:

1 çorba kaşığı bal

2 yemek kaşığı şeker

1 yemek kaşığı su


Hazırlanışı:

Bütün malzemeleri derin bir kaba koyun. Şeker suda çözünene kadar karıştırın. Ardından karışımı mikrodalgaya koyun ve 30 saniye boyunca bekletin. İstenmeyen tüylerin olduğu bölgelere karışımı uygulayın. Karışımın üzerine bir bez yapıştırın. Birkaç saniye sonra tüylerin aksi yönünde bezi çekin. Bu yöntem hem tüylerinizden hem de ölü derilerinizden kurtulmanızı sağlayacaktır.


Bu maske tüm cilt tipleri için uygundur.

LAVANTA VE ÇAY AĞACI YAĞI LOSYONU

LAVANTA VE ÇAY AĞACI YAĞI LOSYONU

Malzemeler:

1 çay kaşığı lavanta yağı

4 çay kaşığı çay ağacı yağı


Hazırlanışı:

Yağları karıştırın ve pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. Günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Bu losyon yüzünüzdeki tüyleri azaltırken aynı zamanda cildinizi de canlandıracaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Protez tırnak ve kalıcı ojede mantar tehlikesi