Yüzünüze limon suyu sürün, cildinizdeki değişimi görün

Çoğunlukla yemek yaparken kullandığımız limon suyunun sağlığa birçok faydası var. Cilt lekelerini önleyen ve cilt kalitesini artıran limon suyunu yüzünüze uyguladığınız zaman değişimi siz de fark edeceksiniz. Limon suyu cilt için her ne kadar faydalı olsa da, gece yatmadan önce yüze limon sürmek ise birtakım sorunlara yol açabilir. İşte limon suyunun cilde faydaları hakkında bilmeniz gerekenler...

21 Haziran 2021, Pazartesi 10:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

C vitamini ve potasyum açısından zengin olan ve sağlığa sayısız faydası olan limon suyu, kilo verme ve diyabet riskinin azalmasına da yardımcı oluyor. Yüzünüzü limon suyu ile temizlediğinizde, sivilce ve leke oluşumunu da engellemiş olursunuz.

Yüzünüze limon suyu uyguladığınız zaman yaşlanma lekelerini ve kırışıklıkları da önlersiniz.

YÜZE LİMON SUYU SÜRMENİN ZARARI VAR MI?

YÜZE LİMON SUYU SÜRMENİN ZARARI VAR MI?

Limondaki doğal asitler, cilt için son derece yararlı etkilere sahip. Healthline'a göre limon suyu enfeksiyonu giderir, ciltteki fazla yağdan kurtulmanızı sağlar.

Limon suyu ayrıca akneye neden olan enfeksiyonla savaşan antibakteriyel bir özelliğe de sahip.

Eğer cildinize taze limon uygulamaya karar verdiyseniz, ilk önce günde 1 kez olacak şekilde başlamalısınız. Eğer cilt problemlerinizde artış yaşamaya başlarsanız, uygulamayı bırakmalısınız.

Yüze limon sürmenin zararı, güneşle etkileşime girdiğinde ortaya çıkar. Eğer güneşe çıkacaksanız, limon suyu uygulamamalısınız. Bu durum güneş yanıklarına ve başka kötü etkilere neden olabilir.

Antifungal özelliği ise cilt döküntülerinden kurtulmanızı sağlayabilir.

LİMON SUYU CİLDE NASIL UYGULANIR?

LİMON SUYU CİLDE NASIL UYGULANIR?

Yüzünüze limon suyu sürecekseniz, onu yeni bir cilt bakım ürünüymüş gibi düşünmenizde fayda var. Yani her yeni cilt bakım ürününde yaptığınız küçük alerji testini limonda da yapmalısınız.

Cildinizdeki küçük bir bölgeye limon suyunu sürün ve alerjik reaksiyon yaşayıp yaşamayacağınızı anlamak için birkaç dakika bekletin.

Alerjinizin olmadığına karar verdiyseniz, sıktığınız taze limonun suyunu bir parça pamuk yardımıyla cildinize uygulayın.

Ardından limonun kurumasını bekleyin.

GECE YATMADAN ÖNCE YÜZE LİMON SÜRMEK FAYDALI MI?

GECE YATMADAN ÖNCE YÜZE LİMON SÜRMEK FAYDALI MI?

Limon suyunun asidik özelliğinden dolayı akşamları uygulanması daha doğru. Ancak tüm gece boyunca yüzünüzde limon suyunu bekletmekten kaçınmalısınız.

Yüksek asidik özelliği nedeniyle limonun cildinizde yaratacağı reaksiyonu uyurken fark edemeyebilirsiniz.

Öte yandan, limon suyu yerine başka doğal cilt bakım ürünleri de deneyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, lavanta yağı, aloe vera, zerdeçal ve yoğurdun cilt kalitesini artırdığına dair kanıtlar var.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Doğal cilt bakım ürünü olarak kullanabileceğiniz 15 besin