Zabıta ekipleri denetimlerini artırdı

Zabıta ekipleri denetimlerini artırdı

Zabıta ekipleri denetimlerini artırdı

12 Eylül 2019, Perşembe 15:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ESKİŞEHİR,(DHA)- BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, okulların açılmasıyla birlikte okul servislerine yönelik denetimlerini sıklaştırırken, trafiğe kapalı yayalaştırılmış alanlarda da denetimlerine devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'na bağlı trafik zabıta ekipleri okulların açılmasıyla birlikte okul servislerindeki denetimlerine başlarken, minibüs denetimleri de devam ediyor. Okul servislerinin çalışma ruhsatı ve servis aracı özel izin belgesi izni olup olmadığını kontrol eden ekipler, yolcu sayısı kontrolü, araç ruhsat ve ehliyet kontrolü, okul taşıtı ibaresi, araç içi rehber kontrolü gibi birçok konuda servisleri sıkı denetimden geçiriyor. Sürücüleri ve araç içi rehberleri çeşitli konularda bilgilendiren ekipler, vatandaşların yoğunlukla kullandığı minibüs denetimleri de sürüyor.
Ekipler ayrıca araç trafiğine kapalı yayalaştırılmış alanlara giriş yapan motosikletli sürücülere de denetim gerçekleştiriyor. UKOME kararıyla her türlü motorlu taşıtlara girişi yasaklanan İki Eylül Caddesi, Porsuk Bulvarı ve İsmet İnönü Caddesi'ne giriş yapan sürücülere, yaya güvenliğini tehlikeye düşürdükleri için 5326 sayılı Kabahatler Kanunu gereği idari işlem uygulanıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder