Zafer Sönmez kimdir? Varlık Fonu Yönetim Kurulunun yeni üyeleri kimler?

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri değişti. Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlanırken başta Zafer Sönmez olmak üzere Varlık Fonu Yönetim Kurulunun yeni üyeleri merak edilmeye başlandı.

12 Eylül 2018, Çarşamba 10:36
A A

Türkiye Varlık Fonu komple yenilendi. Yeni karara göre Fon Başkanlığını Cumhurbaşkanı Erdoğan yürütecek. Başkanvekilliğine ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak getirildi. Yeni üyeler arasında ise Salim Arda Ermut, Hüseyin Aydın, Rifat Hisarcıklıoğlu, Erişah Arıcan, Fuat Tosyalı ve Zafer Sönmez yer aldı. 

ZAFER SÖNMEZ KİMDİR?

Kariyerine Interbank'ta Denetim Departmanı'nda başlayan Zafer Sönmez, daha sonra Dışbank'a Yönetici Müfettiş olarak transfer olmuştur. Krediler Yöneticisi ve Asya Kurumsal Şubesi'nde Yönetici olarak görev aldıktan sonra, bir süre MNG Bank'ta Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmıştır. Ardından ABN AMRO Bank'ta Kredi Portföy Yönetimi İkinci Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Müşteriler Başkan Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur. Khazanah'a katılımadan önce, Kurumsal Müşteriler Direktörü olarak Royal Bank of Scotland'da görev yapan Zafer Sönmez, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu.

SALİM ARDA ERMUT KİMDİR?

Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nda, 12 yıllık süreçte kurum başkanlığı görevine kadar yükselen Arda Ermut, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu. 2005 yılında Başbakanlık İstanbul Ofisi’nde Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak başlayan Ermut, 2007 yılında T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın kurulmasıyla birlikte burada Asistan Proje Direktörlüğü görevini üstlendi. 2015 yılı itibarıyla Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı görevini üstelenen Arda Ermut, aynı zamanda, 130 ülkeden 170 ulusal ve bölgesel yatırım destek ajansını kapsayan çatı kuruluş olan Dünya Yatırım Ajansları Birliği’nin de (WAIPA) Başkanlığını yürütüyor.

HÜSEYİN AYDIN KİMDİR?

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Fakültesi’nden 1981 yılında mezun oldu. Kariyerine Ziraat Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Hüseyin Aydın, çeşitli birimlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. Daha sonra yürüttüğü Halk Bankası Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği, Pamukbank Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinin ardından, Halk Bankası’nda Genel Müdür olarak görev aldı.

ERİŞAH ARICAN KİMDİR?

2006 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Müdürlüğü’ne atanan Prof. Dr. Erişah Arıcan , akademik kariyerine 1988’de M.Ü. İktisat-Maliye Kürsüsü’nde araştırma görevlisi olarak başladı. 1990’da M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’ne geçen Arıcan, 1992’de “Merkez Bankası ve Parasal Büyüklüklerin Denetimi konulu doktora tezi ile doktor unvanını aldı.

FUAT TOSYALI KİMDİR?

Fuat Tosyalı, 1961 yılında Hatay'da doğdu. Babası Şerif Tosyalı'nın 1952 yılında 9 metrekarelik bir dükkânda başlattığı ticaret hayatına, 1967 yılında ilköğretim dönemi sırasında çırak olarak katıldı. Tosyalı, geçen süre zarfında, Tosyalı Holding'i 3 farklı kıtada üretim yapan, 80'i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren ve 6 bini aşkın kişiye istihdam sağlayan bir global demir çelik devine dönüştürdü.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.