Zamana yolculuk: Giderli şarkıların yıldızı Demet Akalın’ın mankenlik yılları

Gündemden düşmeyen, yaptığıyla, her söylediğiyle magazin manşetlerini süsleyen Demet Akalın'ın şöhret yolculuğuna bakalım. Yıl 1990. Bir yıldız doğuyor... Adı da Demet Akalın!

21 Mayıs 2020, Perşembe 09:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Atarlı- giderli şarkıların yıldızı Demet Akalın, kariyerine manken olarak başladı. Kısa sürede podyumların en dikkat çeken isimlerinden biri oldu. 

İlk olarak 1990 yılında düzenlenen "Mayo Güzelliği" yarışmasında birinci oldu. Ve şöhret de adım adım geldi. Birincilik sonrası Neşe Erberk’in mankenlik ajansında çalışmaya başladı.

Mankenlikle eş zamanlı olarak gazinolarda şarkı söylemeye başladı. 1996'da ilk stüdyo albümü Sebebim'i piyasaya sürdü.

Albümü çok tutmadı ancak Demet Akalın pes etmedi. Demet Akalın daha sonradan çıkardığı hit şarkılarla adını zirveye yazdırmayı başardı. 

Demet Akalın, bir dönem oyunculuğa da adım attı ancak bu çok uzun sürmedi. Sensiz Olmaz ve Sibel filminde rol aldı. Bu denemelerden sonra müzikte başarıyı yakalayan Demet Akalın, bu yönde zirveye ulaşmayı sürdürdü.

İlk albümünden sonra “Unuttum” ile tekrar müzik piyasasına hareket kazandıran Demet Akalın, özellikle bu albümü ile, müzik piyasasının, radyoların, kulüplerin en çok aranan ve çalınan şarkılarından birisi olmayı başardı.

Demet Akalın'ın, mankenlik yaptığı dönemlerden kalma fotoğrafları ortaya çıkınca pişman olmuştu.

Kızı Hira ve eşi Okan Kurt ile mutlu bir hayat sürdüren Demet Akalın'a müzik kariyerinde başarılarının devamını diliyoruz.

Demet Akalın nereli?

Demet Akalın nereli?

Demet Akalın'ın memleketi Gölcük. Akalın lise eğitimini Barbaros Hayrettin Lisesi'nde tamamladı.

Demet Akalın doğum tarihi

Demet Akalın doğum tarihi

Demet Akalın 23 Nisan 1972 doğumlu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çoğu kişinin utancından konuşmak istemediği, akıl almaz bir dolandırıcılık olayı...