Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorlar!

Bursa’nın Orhaneli ilçesinde bulunan Sadağ Kanyonu’nu gezen ziyaretçiler, gördükleri güzellikler karşısında kendilerini kaybediyor

11 Mayıs 2019, Cumartesi 11:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sarp kayalıkları, sıcak su kaynağı, kaya hamamı ve şelalesiyle her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret edilen kanyona ilk defa gelen ziyaretçiler adeta büyüleniyor.

Orhaneli ilçe merkezine 6 kilometre mesafedeki kanyonda tahta merdivenleri aşıp bendin üzerine çıkan ziyaretçileri yüksekliği 70 metreyi bulan kayalar karşılıyor. 

Doğal güzelliğiyle gelenleri kendine hayran bırakan kanyona Türkiye ve dünyanın her yerinden ziyaretçiler geliyor. 

Kanyon son zamanlarda gelin ve damatların kır fotoğrafı çektirmek için uğrak yerlerinden biri haline geldi. Kanyona gelen ziyaretçiler pikniklerini yaparken ardından da kanyonda yürüyüş yaparak unutamayacakları bir gün geçiriyor.

Kanyon özellikle hafta sonu yoğun ilgi görüyor.


Kanyonda gelenlere kanyonun tarihini anlatan görevli Hasan Kılık, "Bursa ve çevre illerden burayı görmek için çok gelen oluyor.

Buraya gelen ziyaretçiler pikniklerini yaparken burada bulunan kafede çay ve kahvelerini de yudumlayabiliyor.


Kanyonun yürüyüş parkuru toplam 12 kilometre. Bunun 2,5 kilometresi köprülerle kolay yürünebilecek şekilde, sonrası ise profesyonel yürüyüşçüler için patika yola dönüyor.

Gelenler burayı dünyanın sekizinci harikası olarak tarif ediyor ve daha önce biz burayı niye görmeye gelmedik diye pişmanlıklarını dile getiriyor" dedi.


İHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nolan'ın yeni filmi Tenet'e dair bilmeniz gereken 7 detay