Zeki Müren koleksiyonunun son parçası bulundu

Zeki Müren koleksiyonunun son parçası bulundu

'Sanat Güneşi' Zeki Müren tarafından 1968 yılında resmedilen 12 adet halı tasarımının sonuncusu Kahramanmaraş'ta ortaya çıktı

11 Aralık 2015, Cuma 09:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul’daki yalısında kullanmak için Isparta’da dokunan 12 halının kaybolan son 3 parçasından ikisi bulunmuştu. 345 numaralı son parça olan ve Aşk Şarabı ismi verilen halı Kahramanmaraş’ta bir mağazada sergileniyor. Zeki Müren isminin de yer aldığı halı hakkında bilgi veren Şirikçiler Halı Satış Sorumlusu Fatih Demir, üzerinde tavus kuşlu desenlerinin yer aldığı halının yapılan araştırmalar sonucu orijinal olduğu tespit edildiğini söyledi.

Demir, “Halı Zeki Müren’in kendi tasarımıdır. Bilindiği üzere tasarım alanında bir bölüm bitirmiş sanat güneşimiz Zeki Müren. Kendisi tarafından yapılan orijinal desenlerden tavus kuşu desenlerinin olduğu halı mağazamızda. 12 tane kendine özel yaptırdığı halılardan bir tanesi. Bir müşterimiz tarafından değerlendirmesi adına bize teslim edildi. Ben de bu anlamda Zeki Müren’e değer veren insanlarımız adına ve sevenleriyle buluşturmak adına Türkiye’ye duyurmak istedim. İnşallah değerini bilen bir kişinin eline geçer” diye konuştu.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şırnak’ta 3 terörist etkisiz hale getirildi