Zifte bulanan kaplumbağa korumaya alındı

Çankırı'da, zifte yapışması sonucu mahsur kalan kaplumbağa, kurtarılarak belediye rehabilitasyon merkezinde tedaviye alındı.

01 Mayıs 2020, Cuma 16:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çankırı Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi çalışanları, dün öğle saatlerinde rehabilitasyon merkezi önünde, üzerine zift bulaşan kaplumbağayı gördü. Hareket etmekte zorlanan kaplumbağaya veteriner hekim müdahale etti.


Solunum sıkıntısı yaşadığı belirlenen kaplumbağanın üzerindeki zift temizlendi. Solunumu düzene giren kaplumbağanın tedavisi sürüyor. Görevliler, kaplumbağanın zifte yapıştığını, bir vatandaş tarafından bulunarak rehabilitasyon merkezi önüne bırakıldığını tahmin ettiklerini söyledi.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, vatandaşların duyarlılığı ile yerel yönetimin verdiği hizmetin birleşmesiyle her zaman yaşamsal bir enerjinin çıktığını belirterek, "Özellikle salgın sürecinde vatandaşlarımızın diğer canlılara gösterdiği hassasiyet, insanlık adına onur ve gurur vericidir. Halkımızın duyarlılığına ve hizmetlerimize katkısına teşekkür ediyorum" dedi.

DHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sibirya kedisi özellikleri