Zıpkınla balık avlayan öğretmenden kötü haber

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde zıpkınla balık avlamak için denize giren 37 yaşındaki Osman Gedik kayboldu. Osman Gedik'in cesedine ulaşıldı

16 Mayıs 2013, Perşembe 23:26
A A
Zıpkınla balık avlayan öğretmenden kötü haber

Bugün öğlen saatlerinde beden eğitimi öğretmeni Osman Gedik, sürekli avlandığı Erdemli balıkçı barınağı sahilinde yine zıpkınla balık avlamak için denize girdi. Eşine de aynı bölgede balık avlayacağını söyleyen Gedik, çocuğunu kreşten almadı.

Bunun üzerine eşi Zuhal Gedik durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis Osman Gedik’e ait olan otomobili sahilde buldu. Su altı polisi ile Mersin Sahil Güvenliğe bağlı dalgıçlar tarafından geç saatlere kadar yapılan aramalardan sonuç alınamadı.

Arama çalışmalarını Osman Gedik’in eşi Zuhal Gedik, Babası Mehmet Gedik (65) ve annesi Ayşe Gedik (60) endişe içerisinde izledi.

Havanın kararması nedeniyle arama çalışmaları sabaha ertelendi.

ÖĞRETMENİN CESEDİNE ULAŞILDI

Mersin’in Erdemli İlçesi’nde zıpkınla balık avlamak için denize giren 37 yaşındaki Osman Gedik’in saat 23.30 sıralarında cesedine ulaşıldı. Arama çalışmasına ara verilmesi düşünüldüğü sırada sualtı polisi, Gedik’in cesedine balıkçı barınağının sonunda yaklaşık 10 metre derinlikte ulaştı. Ceset önce su yüzüne, daha sonrada tekne yardımıyla kıyıya çıkarıldı. Osman Gedik’in cesedi, polis ve savcının incelemesinin ardından otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ (Mersin), (DHA) 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bir anda etrafını sarıp fotoğraflarını çektiler