Ziraat fakültesini kazanan öğrencilere arazi

Şanlıurfa'da Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi, bu yıl fakülteyi kazanan öğrencilere kira karşılığında 1 dönüm arazi verecek

06 Temmuz 2017, Perşembe 17:16
A A
Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi, daha kaliteli ziraat mühendisleri yetiştirmek için yeni bir uygulama başlattı.

Kayıt esnasında öğrencilerle arazi kiralama sözleşmesi yapılacak. Üniversite bu uygulama ile her öğrenciye 1 dönüm arazi verecek.

ÜRÜNLERİNİ SATARAK PARA KAZANACAK

Üniversitenin başlattığı proje ile iyi mühendislerin yetiştirileceğini ifade eden Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gündoğan, "2017-2018 eğitim öğretim döneminden itibaren ziraat fakültesini kazanan öğrencilerle kayıt esnasında arazi kiralama sözleşmesi yapılarak her bir öğrenciye bir dönüm arazi kiralayacağız. Böylece öğrenciler birinci yıldan itibaren kiraladıkları arazilerde tarımsal faaliyette bulunacak ve ürettikleri ürünleri satarak para kazanabilecek. Hatta öğrenciler bu ürünlerine tarım sigortası yaptırabilecek. Başta genç çiftçi projesi olmak üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın çeşitli kredi ve desteklerine başvurma imkanına kavuşacak" dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.