Zirvede kar, sahilde deniz keyfi

Turizmin başkenti Antalya, konuklarına aynı gün içerisinde dört mevsimi bir arada yaşama fırsatı veriyor.

11 Aralık 2018, Salı 23:37 Son Güncelleme:
A A

DENİZİN TADINI ÇIKARDILAR

DENİZİN TADINI ÇIKARDILAR

Sahilde bisiklet süren, yürüyüş yapan, Kemer ilçesindeki Tahtalı Dağı'nda ise kar görme imkanına sahip olan misafirler, kentin kendilerine sunduğu doğal ve coğrafi güzellikleri en iyi şekilde değerlendiriyor.

'HİÇBİR ŞEHİRDE BULAMAZSINIZ'

'HİÇBİR ŞEHİRDE BULAMAZSINIZ'

Antalya'nın muhteşem bir coğrafi özelliğe sahip olduğuna işaret eden Türel, "Muazzam bir turizm destinasyonu olarak öne çıkan Antalya'nın bu özelliğini hiçbir şehirde bulamazsınız." ifadelerini kullandı.


'YAZ KIŞ DENİZE GİRİYORUM'

'YAZ KIŞ DENİZE GİRİYORUM'

Antalya'da 9 yıldır yaşayan İbrahim Adalı, yaz kış denize girdiğini söyledi.

Mümkün oldukça günde bir saat yüzdüğünü belirten Adalı, amatör olarak da kayak yaptığını kaydetti.

KAR KEYFİNİ YAŞAYIN

KAR KEYFİNİ YAŞAYIN

Ailesiyle Tahtalı Dağı'na çıkan Ümit Özçelik de 3 yaşındaki çocuklarına karla kaplı dağı göstermek istediklerini söyledi. Özçelik, "Arkadaşlarla deniz kıyısında oturuyorduk, çay içiyorduk. Bir de kar görelim istedik, arabalara atlayıp, Tahtalı Dağı'na çıktık. Antalya'da aynı gün içinde ister denize girin, ister kar keyfini yaşayın." diye konuştu.

TELEFERİK KEYFİ

TELEFERİK KEYFİ

Olimpos Teleferik Reklam, Medya ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatih Koyuncu da aralık ayında deniz suyu sıcaklığının ortalama 20 derece, Tahtalı'da ise - 3 derece olduğunu ve yaklaşık bir metre kar bulunduğunu ifade etti.

TURİSTLERDEN YOĞUN İLGİ

TURİSTLERDEN YOĞUN İLGİ

Tesislerinin 2007 yılından bu yana açık olduğunu söyleyen Koyuncu, "İlk yıl 5 bin misafirimiz vardı, her geçen yıl sayımız arttı. Geçen yıl 235 bin kişi ziyaret etti, bu yılki sayımız ise şu anda 280 bin, 300 bini aşacağımızı düşünüyoruz. Ağırlıklı olarak Ruslar tesisimize geliyor, İngiltere, Hindistan, Kore ve Araplardan da yoğun ilgi var." şeklinde konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Muğla'da yalancı bahar! Ağaçlar meyve verdi