Zonguldak'ta nesli tükenmek üzere olan yaralı su samuru bulundu

Zonguldak'ta nesli tükenmek üzere olan su samuru, plajdaki kayalıklarda yaralı halde bulundu. Çevredekilerin, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim ettiği su samuru, tedavisinin ardından doğaya bırakılacak

07 Eylül 2018, Cuma 23:29
A A

Ender görülen ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan su samuru, Ilıksu Plajı yakınlarındaki kayalıklarda çevredekiler tarafından başından ve gözünden yaralanmış halde bulundu. 


ÖLMEMESİ İÇİN YAKALAMAYA KARAR VERDİLER

ÖLMEMESİ İÇİN YAKALAMAYA KARAR VERDİLER

Yaralı su samuru, ilk önce kaçtı. Su samurunu yetkililere teslim etmek isteyenler yaralı halde kaçıp ölmemesi için hayvanı yakalamaya karar verdi. 

SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTILAR

SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTILAR

Çevredekiler, su samurunu sakinleştirmek için önce su ve midye verdi, ardından su bir çuvala koydu. Daha sonra su samuru Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

TEDAVİ EDİLDİKTEN SONRA DOĞAYA BIRAKILACAK

TEDAVİ EDİLDİKTEN SONRA DOĞAYA BIRAKILACAK

Yaralı su samurunun tedavi altına alındığını belirten Orman ve Su İşleri Zonguldak İl Şube Müdürü Sezgin Örmeci, "Tedavisinin tamamlanmasının ardından bulunduğu yere, yani doğaya geri bırakacağız" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.