Zoom görüşmelerinden önce 5 adımda kolay makyaj

Saat 8.45 ve uykunu yeterince alamadın. Video görüşmen 15 dakika içinde başlıyor. Üzerine uygun bir şeyler geçirdin, en azından belinden yukarısı için. Saçını basit bir at kuyruğu yaptın. Yüzünü ve bakışlarını yoluna koymak için 5 dakikan kaldı. Basit bir makyaj? Biraz aydınlatıcı ya da maskara? Kontür yapmalı mısın yapmamalı mısın? Ünlülerin makyaj artisti Vincent Oquendo, bir sonraki Zoom görüşmen için 5 dakikada yapabileceğin makyajı 5 adımda anlatıyor.

08 Nisan 2020, Çarşamba 13:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İyi bir nemlendirici

İyi bir nemlendirici

Cilt bakımı güzelliğin başında gelir. Evde ol ya da olma. Hızlı bir temizlemeden sonra su bazlı bir nemlendirici, cildin parlaklık kazanmasını sağlayacak. 

Göz damlası

Göz damlası

Kamera pembe ve kırmızı tonları öne çıkarır. Eğer biraz yorgunsanız, gözlerinizin kızarıklığı görüntülü aramalarda daha da öne çıkacaktır. Böyle durumlar için alerjik durumlarda kullanılan göz damlaları kızarık gözlerin rahatlamasında büyük rol oynuyor. Bir damlanın etkisi genellikle gün boyu da sürüyor. 

Maskara

Maskara

Sıradaki! Maskara. Oquendo video görüşmesi yapacağınız cihazı (bilgisayar, cep telefonu) ayna olarak kullanılmasını öneriyor. Böylelikle ışığa ve kullandığınız mekana göre nasıl göründüğünüzü ayarlayabilirsiniz. Yeterince 'uyanık' görünmeyi sağladıktan sonra, kirpiklerinizi kıvırmayı ihmal etmeden maskarayı uygulayın. Kirpikler, kamerada gözlerin daha öne çıkması için çok önemli. 

 Allıkla parlayın

Allıkla parlayın

Facetime ve Zoom görüşmeleri her ne kadar HD olsa da biraz soluk görünmenize neden olacak. Bu kabus gibi senaryodan kurtulmak için, allığı her zamankindan biraz daha canlı bir renk uygulayın. Yanaklardaki rengi ısıtmak, daha canlı bir görünüm elde etmeyi sağlayacak. Oquendo tam da istediği bir görünüm için oval biçimdeki allık fırçalarını öneriyor. Uygulamaya geçmeden önce fazlalığı atmak da iki elmacık kemiğinin daha simetrik görünmesini sağlayacak. Allığın ayarını kaçırdıysanız, kuru bir makyaj süngeriyle fazlalığı alabilirsiniz. Ancak süngeri, yüzünüzdeki bir lekeyi siliyor gibi kullanmayın, küçük dokunuşlar uygulayın.  

Aydınlatıcı

Aydınlatıcı

Oquendo, en önemlisini en sona saklıyor. Aydınlatıcının daha iyi oturması için parmaklarınızı kullanın. Gözlerinizin altında topaklanma yapmaması önemli. Sert ve hızlı hareketlerle burun kenarından şakaklara doğru uygulayın. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hindistan cevizi yağı ile kolay saç maskesi