Zoom sadece uygulamaya para veren kişilerin görüşmelerini şifreleyecek

Zoom sadece uygulamaya para veren kişilerin görüşmelerini şifreleyecek

Zoom, ücretsiz kullanıcıların yaptığı görüşmelerde herhangi bir şifreleme yapmayacak. Şifreleme uygulamasının yalnızca ödeme yapan kullanıcılar için geçerli olduğunu ifade eden CEO Eric Yuan, FBI ile çalışmak istediklerini söyledi. Onur Binay/posta.com.tr

04 Haziran 2020, Perşembe 12:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Zoom CEO’su Eric Yuan, kısa süre önce yazılımının ücretli sürümünü kullanan müşterilerine uçtan uca şifreleme hizmeti sunacağını açıkladı. CEO bu konuda, FBI ile çalışmak istediklerini söyleyerek ücretsiz kullanıcıların bundan yararlanamayacağını belirtti.

Yuan, “Bu özelliğin paralı teklifimizin bir parçası olması gerektiğini düşünüyoruz. Ücretsiz kullanıcılar – elbette [onlara] vermek istemiyoruz, çünkü bazı insanların Zoom’u kötü bir amaç için kullanmaları durumunda, FBI ile birlikte, yerel kanun uygulayıcılarla birlikte çalışmak istiyoruz.”” dedi.

Yuan'ın teklifi pek çok kişi tarafından iyi karşılanmadı.

Zoom, planlarını yaparken çocuk güvenliği savunucuları, sivil özgürlük örgütleri, şifreleme uzmanları ve kolluk kuvvetlerinden gelen geri bildirimleri dikkate aldığını söyledi.

Bir sözcü, “Zoom yönetiminin şu anki kararı iş ve kurumsal katmanlara uçtan uca şifreleme sunmak. Profesyonel kullanıcılarımıza uçtan uca şifreleme sağlamak için ileriye doğru en iyi yolu belirliyoruz. Mükemmel dengeyi bulmak zordur. Her zaman doğru olanı yapmaya çalışıyoruz.” dedi.


  

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER iPhone 12 ailesinin Türkiye fiyatları ortaya çıktı