Zorla birlikte olmak istediği karısını tabancayla vuran polis memuru için flaş talep!

Zorla birlikte olmak istediği karısını tabancayla vuran polis memuru için flaş talep!

Ankara’da 18 günlük eşi Sevginur Aktaş'ı (22) tabancayla vurup 'intihara kalkıştı' diyen polis memuru Müslüm Aktaş'ın olaydan önce eşine cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı. Aktaş hakkında, 75 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

27 Nisan 2021, Salı 12:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankara’da anestezi teknikeri eşi Sevginur Aktaş'ı (22) tabanca ile başından vurup ağır yaraladıktan sonra intihara kalkıştığını ileri süren polis memuru Müslüm Aktaş'ın (27), olaydan önce eşine cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı. Aktaş hakkında, 'eşe karşı öldürmeye teşebbüs', 'kişi hürriyetinden yoksun kılma', 'nitelikli cinsel saldırı' ve 'kasten yaralama' suçlarından 75 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.Keçiören ve Eğitim Araştırrma Hastanesinde anestezi teknikeri olan Sevginur ile polis eşi Müslüm Aktaş'ın evinde, geçen yıl 13 Eylül'de silah sesi duyan komşuları, polise haber verdi. Ekipler, Sevginur Aktaş'ı silahla başından vurularak yaralanmış halde buldu. Ağır yaralı Sevginur Aktaş, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Eşinin intihar ettiğini öne süren Müslüm Aktaş ise gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Sevginur Aktaş, yoğun bakımda yaklaşık 2 ay süren yaşam savaşını kazandı. Sevginur Aktaş, servise alındıktan sonra polise verdiği ilk ifadesinde intihar etmediğini, eşinin kendisini vurduğunu ileri sürdü. Beyninin hasar görmesi nedeniyle yürüyemeyen, görme sorunu yaşayan Sevginur Aktaş, tedavisi tamamlandıktan sonra tekerlekli sandalye ile taburcu oldu.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgunu, 33 yıl hapisleri isteniyor