Zorla evlendirilen genç kız nikah salonunda polisi arayarak kurtuldu

Zorla evlendirilen genç kız nikah salonunda polisi arayarak kurtuldu

Adana'da zorla evlendirilmek istenen kız, nikah esnasında bir fırsatını bulup polisi aradı ve evlenmek istemediğini söyledi. Genç kız nikah salonuna yapılan polis baskınıyla kurtarıldı.

30 Haziran 2020, Salı 11:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Adana'da zorla evlendirildiğini ileri süren bir genç kız nikah töreninden polisi arayarak yardım istedi. Polis töreni basıp genç kızı kurtarırken, annesini polis merkezine götürdü.

Edinilen bilgiye göre, Ceylan B. (22) annesi ve yakınları tarafından bir kişiyle evlendirilmek üzere Seyhan Belediyesi Nikah Müdürlüğüne getirildi. Ancak Ceylan B. evlenmek istemediği için törenden bir fırsatını bulup 155 polis imdat hattını arayarak "Beni zorla evlendirecekler, şu an Seyhan Belediyesi Nikah Salonundayız, ben evlenmek istemiyorum beni kurtarın" diyerek yardım istedi.

Bunun üzerine polis ekipleri nikah salonuna baskın düzenledi. Polis genç kızı salondan dışarı çıkartıp dinledi. Bu arada genç kız gözyaşlarına boğuldu. Genç kızın yakınları ve annesi de hem olayı görüntüleyen basın mensuplarına hem de polislere tepki gösterdi.

Genç kız uzun süre polis arkasında gözyaşı döktü. Polis koruma altına aldığı genç kızı bir süre sonra araca bindirip polis merkezine götürdü. Polis daha sonra ifadesini almak için anneyi de polis merkezine götürdü.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kilo alma şikayetiyle hastaneye giden şahsın karnından futbol topu büyüklüğünde ur çıktı