Zübeyir mucizeyi başardı

Sadece 280 lira olan yaşlılık aylığı alan Zübeyr Gül, 6 çocuğunu da okuttu

29 Ocak 2010, Cuma 05:00
A A

AYDA 280 LİRA ALIYOR

Hakkari’de Zübeyr Gül (80) 32 yıl önce ölen ilk eşinden olan 4 çocuğu evlenince, ikinci evliliğini yaptı. Bu evlilikten de şu an en küçüğü 10 en büyüğü 28 yaşında olan 6 çocuğu oldu. Sadece 280 lira olan yaşlılık aylığı alan Zübeyr Gül, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan da gıda yardımı alıyor.

6 ÇOCUĞUNU DA OKUTTU

Kızı Naime Gül (28), Dicle Üniversitesi Edebiyat Bölümü’nü bitirip öğretmen oldu. Lise mezunu kızı Gülten (22) İstanbul Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü birinci sınıfta burslu okuyor. Diğer kızı Meryem (21), Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Tarih Öğretmenliği son sınıfta.

KÖMÜR PARASI ÇOCUKLARA

Oğlu Mehmet Marmara Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği’nde, en küçük kızı Kevser (10) ilköğretim 5’te. Lise mezunu kızı Sinem (25) bebek bakıcısı. Çocuklarını erkek-kız demeden okutan Zübeyr Gül “Bazen devletin verdiği kömürü satıp çocuklara para gönderiyorum. Tek isteğim okumaları” diyor.

Behçet DALMAZ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.