Zuchex kapılarını açıyor

Zuchex Züccaciye, Ev ve Mutfak Eşyaları, Dekoratif, Hediyelik ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı 1-4 Ekim tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi'nde 26. kez kapılarını açıyor

31 Ağustos 2015, Pazartesi 15:57
A A
Zuchex kapılarını açıyor

Ev tekstilinden elektrikli ev eşyalarına, çatal bıçak, tencere gibi çelik gruplarından yüzlerce çeşit porselen grubuna, dekoratif ürünlerin en özel tasarımlarından plastik ev gereçlerine kadar binlerce ürünün ilk defa beğeniye sunulacağı fuar, 1-4 Ekim tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde 26. kez kapılarını açıyor.

Avrupa’nın 3’üncü dünyanın 4’üncü büyük fuarı olan Zuchex, Ortadoğu’dan Balkanlar’a, Avrupa’dan Güney Afrika’ya, Rusya’dan Türki Cumhuriyetlere kadar tüm dünya ülkelerinin buluştuğu ve uluslararası ticaretin başladığı önemli bir ticari platform yaratıyor. 20 yıl önce ufak çaplı züccaciye dükkânlarının var olduğu dönemlerden, günümüz itibariyle büyük bir sektöre dönüşen ve Zuchex Fuarı ile dünya çapında geniş pazarlara ulaşan başta züccaciye olmak üzere mutfak eşyaları, dekoratif ve hediyelik ürünler, elektrikli ev eşyaları ve plastik ev gereçleri sektörlerinin bugünkü ticaret hacmi ithalat ve ihracatla birlikte 4 milyar dolara ulaştı. Bu ticaretin yaklaşık 2,5 milyar dolarlık kısmı ise fuarda gerçekleşiyor.

700'DEN FAZLA FİRMA, 40 BİNİ AŞKIN ZİYARETÇİ


26. Zuchex için geri sayım başladı… 700’ü aşkın firmanın katılımıyla 40 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor…

Uluslararası Zuchex Fuarı için geri sayım başladı. Geçtiğimiz yıl 426 yerli,  191 yabancı, toplam 617 firmanın katılımı ile gerçekleşen Zuchex Fuarı’na bu yıl 200’ün üzerinde yabancı, 550’nin üzerinde ise yerli katılımcı bekleniyor.

Zuchex’i 2014 yılında 95 ülkeden toplam 2 bin 863 yabancı profesyonel alıcı ziyaret ederken, yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçi sayısı 31 bin 992’di.  

EKONOMİ BAKANLIĞI DA DESTEKLİYOR


Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle dünyanın dört bir yanından gelecek alım heyetleri fuara katılacak…

Firmaların fuara özel olarak hazırladığı koleksiyonlarla birlikte, onbinlerce ev eşyası ve ev gereçlerinin ilk defa görücüye çıkacağı Zuchex’te katılımcılar, kendilerine sunulan özel olanaklar ve kampanyalarla karlı anlaşmalara imza atıyor ve uluslararası platformda firmasını ve ticaretini her geçen gün daha da büyütüyor.

Ayrıca, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (IMMIB) genel sekreterliği organizatörlüğünde Belçika’dan Birleşik Arap Emirliklerine, İngiltere’den Günay Afrika Cumhuriyeti’ne kadar toplam 45 ülkeden yabancı alım heyetinin iştirak ettiği Zuchex Fuarı’nı, bu yıl 40 binin üzerinde yerli ve yabancı firma yetkilisinin profesyonel alımlar için ziyaret etmesi bekleniyor.

Zuchex Fuarı, geleneksel satış ve pazarlama yöntemlerine göre kısa sürede daha çok sonucun alınmasını sağlarken, sektörün kendi iç gelişimine ve geleceğine de ışık tutuyor.
 

Sıradaki haber yükleniyor...