Zülfü Livaneli: Tamamen iyileştik

Kısa süre önce Türkiye'ye gelen ve Bodrum'daki evinde çalışmalarını sürdüren 73 yaşındaki Zülfü Livaneli, ABD'deki imza gününde corona virüs kaptığı iddiaları ve sağlık durumuyla ilgili konuştu.

29 Mart 2020, Pazar 12:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hakkında corona virüse yakalandığına dair haber çıkan usta sanatçı Zülfü Livaneli'den açıklama geldi.


"25 Şubat'ta eşim ve kızımla üç ayrı etkinlik için New York'a gittik. Bunlardan ikisi, Rumi Suite konserleri, Serenad kitabımın İngilizce baskısıyla ilgili düzenlenen bir toplantı, öteki de Columbia Üniversitesi'nde bir söyleşiydi. Kitap toplantısında yaklaşık yüz Amerikalı ve Türk vardı. Columbia'da da salon tamamen doluydu. Bu iki toplantıdan birinde corona virüs kapmış olmalıyız."

Zülfü Livaneli, sağlık durumuyla ilgili olarak ise şu açıklamaları yaptı:

"Eşim, ben ve arkadaşlarım tedavi gördük. Tamamen iyileştik. Türkiye'ye döndük. Şu anda test sonuçlarımız negatif ama yine de evden çıkmıyoruz. Kim hangi toplantıda, kime geçirdi bunu söylemek imkansız. İlaç şirketleri ve onların etkilediği lobiler, doktorlar arasında büyük bir kavga var."

"Bu yüzden iyileşme sürecimizle ilgili bir bilgi paylaşamayacağım ama tedavi edilebiliyor. Kimse umutsuzluğa düşmesin, mümkünse evde otursun ve bu belayı dayanışmayla atlatmaya çalışalım. Moralimizi de çok bozmayalım çünkü iyileşmek için moral önemli."

Livaneli, geçtiğimiz hafta hakkında çıkan 'corona virüse yakalandı' haberlerinin doğru olmadığını, sağlığının yerinde olduğunu açıklamıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünlüler corona virüsten kaçıp doğaya yerleşti