105 yaşında sokağa atılan Mestan Dede yardım eli bekliyor

Geçtiğimiz günlerde Muğla Ula'da gazetecilere uzun yaşamın sırrını anlatan 105 yaşındaki Mestan Ölmez, ev sahibi tarafından evden atılınca sokakta yaşamaya başladı. Asırlık dede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım elini uzatmasını istedi

12 Temmuz 2017, Çarşamba 10:21
A A
Muğla Ula'da yaşayan 1912 doğumlu Mestan Ölmez’i (105) ev sahibi evden attı. İki evlilik yapmasına rağmen çocuk sahibi olamayan yaşlı adam çaresiz bir şekilde Gökçe Mahallesi’ne 2 kilometre uzaklıktaki Akçapınar Mahallesi’nde yaşayan manevi kızı Akınser Ünsal’ın yanına sığındı. Ne var ki, kanser hastası Ünsal da bakacak durumda olmadığı için yaşlı adam sokakta kaldı.
 

HUZUREVİNE GİTMEK İSTEMEDİ


Köylüler durumu Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne anlattı. Belediye yaşlı adamı huzurevine yerleştirmek istedi ama Mestan Ölmez, ‘Ben köyümden ayrılmam ölürsem burada öleyim’ diyerek huzurevine yerleşmeyi kabul etmedi.


 

'BENİ İSTEMEDİLER, KAPI DIŞARI ETTİLER'


Geceyi sokakta kahve ve market önlerinde yatarak geçiren Mestan Ölmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, kendisine yardım elini uzatmasını istedi. Ölmez şöyle konuştu: Ben 105 yaşına geldim. 3 yıldır Gökçe Mahallesi’nde oturuyorum. Kaldığım evi tapu sahibiyle ortak yaptık. Ancak beni istemediler evde, kapı dışarı ettiler. Beni huzurevine götürmek istediler ama ben istemiyorum. Ben burada yaşamak istiyorum. Benim kabrim her şeyim hazır. Cumhurbaşkanıma sesleniyorum buradan, ’Ben sokakta kaldım, kimsem de yok. Bana yardımcı olun.

Mestan Dede, geçtiğimiz günlerde uzun yaşam sırrını böyle anlatmıştı

 

'AİLESİ YOK. BU AMCAYA YARDIM EDİLMESİ LAZIM'


Mestan Ölmez’in komşusu Serdar Kostik ise , "Mestan amca 105 yaşına gelmiş. Ailesi yok. Bu amcaya bir an önce yardım edilmesi lazım. Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızdan yardım istiyoruz. Bu yaşlı adamın bir an önce mağduriyetinin giderilmesi gerekiyor" diye konuştu.105 yaşındaki Mestan Ölmez, 7 yıl önce mezar taşını yaptırıp kabristana dikerek ölümü beklediğini söyledi.

İHA


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;