14 yaşındaki kıza ilaçlı tecavüz

Tecavüze uğradığını iddia eden 14 yaşındaki kız: Meyve suyunu içtim, tecavüze uğradım

14 yaşındaki kıza ilaçlı tecavüz

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde 14 yaşındaki İ.Ö.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan 19 yaşındaki O.B'nin yargılanmasına başlandı. İ.Ö., B'nin, kendisini evine davet ettiğini, verdiği içerisine ilaç bulunan meyve suyunu içince uyuduğunu öne sürerek, “Kalktığımda bana tecavüz ettiğini anladım. Kendisinden şikayetçiyim” dedi.

18 YIL İSTENİYOR

Olay, geçen Aralık ayında Orhaneli İlçesi'nde meydana geldi. İlköğretim okulu 8'nci sınıfa giden İ.Ö.'ye biri ikram ettiği meyve suyuna uyuşturucu ilaç dökerek olmak üzere 2 kez tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan O.B'nin yargılanmasına Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. B'nin, ‘Küçük yaştaki kız çocuğuna tecavüz' ve ‘Tehdit' suçlarından 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada ifade veren İ.Ö., şunları anlattı:

HACCA GİDEN KOMŞUNUN EVİNDE TECAVÜZ

“O. ile 7 aylık arkadaşlığımız vardı. Bir gün okulun önüne gelip beni aldı. Birlikte evlerine gitmemizi istedi. Ben de kabul ettim. İkram ettiği bisküviyi yedim, daha sonra içersine ilaç koyduğunu öğrendiğim meyve suyunu içtim. 10 dakika sonra uyumuşum. Kendime gelince belden aşağım çıplaktı ve tecavüze uğramıştım. Kendisine bağırdım. Korkudan kimseye söyleyemedim. Beni ölümle tehdit eden O., konuşmak istedi. Tehditlerinden vazgeçirmek için bu teklifini kabul ettim. Bu kez hacca giden ve anahtarını bize veren komşumuzun evine gittik. Burada bu kez zorla ikinci kez tecavüz etti. Yaşadıklarımı daha sonra aileme anlattım. Kendisinden şikayetçiyim.”

'HAKİM BEY, ÖPMEDİM BİLE'Mahkemede yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen O.B., “Hakim bey tecavüz etmedim, kendisini öpmedim bile. Bana neden bu iftirayı atıyor anlamış değilim. Suçsuzum. Masumum” dedi.

Dava eksik evrakların beklenmesi için ertelenirken sanığın tahliye istemi kabul edilmedi.

Nail KAHRAMAN/BURSA, (DHA)

2