1.65'lik Sarkozy'nin şahane numarası

Sarkozy'nin, bir fabrikayı ziyaretinde yaptığı konuşma sırasında arkasında duracakları kısa boylu işçilerin arasından seçtirmiş

08 Eylül 2009, Salı 10:21
A A

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin 1.65’lik boyundan rahatsızlık duyduğu ortaya çıktı. Geçen perşembe Normandiya’daki Caligny kentinde bir motor fabrikasının açılışını yapan Sarkozy’nin televizyondan yayımlanan konuşmasını yaparken kürsünün arkasına hiçbiri Sarkozy’den uzun olmayan, 20 kişi yerleştirildiği ve böylelikle Sarkozy’nin uzun boylu ğösterilmesinin amaçlandığı ileri sürüldü. 

İngiliz Daily Telegraph gazetesine göre, bu durum Sarkozy’nin arkasında yer alan bir kadın çalışan tarafından itiraf edildi.

KISA MUHABİRLERİ DAHA ÇOK SEVİYOR
Boy kompleksi olduğu iddia edilen Sarkozy hakkında ayrıca, en çok kısa boylu muhabirlere demeç verdiği iddiası ortaya atıldı. İnternetteki haber portalı Le Post’un yazarı Bruno Roger-Petit tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Sarkozy’den mülakat alma başarısı gösteren muhabirlerin boyu oldukça kısa. 

Bu gazeteciler arasında France 2 muhabiri Michael Darmon, L’Express muhabiri Ludovic Vigogne ve Le Figaro muhabiri Bruno Jeudy’yi sayan Le Post yazarı, 1,58 metre boyundaki ünlü haber sunucusu David Pujadas’ın da yine Sarkozy’nin tercih ettiği haberciler arasında yer aldığını savundu. Fransız basını, Sarkozy’nin yurt içi ve yurt dışı ziyaretlerinde kendisine eşlik eden görevlilerin boylarının oldukça kısa olduğunu yazmıştı. 

Sarkozy’nin "boy kompleksi" hakkında, yüksek topuklu ayakkabı giydiği ve fotoğraf çekimlerinde parmak uçlarının üzerinde durduğu gibi iddialar da ortaya atılmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;