6 bin kişi Anıtkabir'i ziyaret için yola çıktı

İzmir Selçuk'ta, 'Cumhuriyet'e Bağlılık ve Ata'ya Saygı' etkinlikleri kapsamında 6 bin kişi, Anıtkabir'i ziyaret etmek üzere tren ve otobüslerle Ankara'ya doğru yola çıktı

03 Kasım 2012, Cumartesi 22:42
A A

'Cumhuriyet’e Bağlılık ve Ata’ya Saygı’ etkinlikleri kapsamında İzmir Selçuk’tan 6 bin kişi Anıtkabir’i ziyaret etmek üzere tren ve otobüslerle Ankara’ya gitmek  için yola çıktı.

Anıtkabir’e gitmek üzere tarihi tren garında biraraya gelen topluluğun arasında bulunan Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür, "Bu dev bir organizasyon. Sanırım bizim ölçeğimizdeki bir belediyenin Türkiye’de ilk kez düzenlediği bir organizasyon. 27 bin kişilik nüfusumuz var. Ziyarete katılamayanlar, 6 yaşından küçük çocuklarımız ile çok yaşlı vatandaşlarımız. Bunları ayırdığımızda kalan bölüm 6 bin kişi. İlçe nüfusumuzun dörtte birinden fazlasını oluşturuyor. Bu da belediye başkanı olarak bana gurur veriyor. 2003 yılında gerçekleştirdiğimiz Anıtkabir ziyaretine 3 bin kişi katılmıştı.
Bu kez sayıyı ikiye katlamış olduk. Halkımızın keyifli ve güvenli bir şekilde Anıtkabir’e gidip dönebilmesi için biz de üstümüze düşeni eksiksiz yaptık.

300 kişi bu seyahatin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için otobüslerde ve trenlerde görevli olacak. Tren ve otobüslerde seyahat edeceklere yönelik olarak tüm sağlık önlemleri alındı. Otobüs filomuzu, doktor ve sağlık görevlilerinin içinde bulunduğu ambulans ve bir itfaiye aracı takip edecek. Seyahat esnasındaki ikram organizasyonundan, kimlerin hangi otobüste veya vagonda hangi koltukta oturacağına kadar en ince ayrıntısına kadar planlandı. Seyahatımız çok güzel geçecek. Bu ziyaret, Selçuk’tan tüm Türkiye’ye yansıyan bir Cumhuriyet ve Atatürk sevdası mesajı olacak. Bu anlamlı organizasyonumuza ilgi gösteren bizimle beraber şu anda yola düşen tüm Selçuklu hemşerilerime teşekkür ederim" dedi.

6 bin kişinin 600’ü tren ile 5 bin 400 kişinin de Selçuk pazar yerinden kalkan 120 otobüs ile Ankara’ya hareket ettiği bildirildi.

Veysel EROL, DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;