9 aydır sokakta yaşıyorlar

Gölcük'te çalıştığı tersane kapanınca işsiz kalan 27 yaşındaki Ümit Türkaslan, kira ödeyemediği için 9 aydan beri 70 yaşındaki annesi ile sokakta yaşıyor

01 Aralık 2009, Salı 17:21
A A

İşten çıkarıldıktan sonra kalp rahatsızlığı yaşadığını ve 10 gün hastanede kaldığını belirten Ümit Türkarslan, “Bütün bu yaşadığım aksiliklerin üzerine bir de evden çıkarıldım ve annemle birlikte sokaklarda yaşamak zorunda kaldık. Birkaç ay Gölcük ve Karamürsel’de durduktan sonra Yalova’ya geldik. Burada akşamları park ve bahçelerde sabahlıyoruz. Yetkililer ne olur sesimizi duysun” diye konuştu.

Boncuktan yaptığı anahtarlıkları satarak yemek parası kazandığını ifade eden Türkarslan, “Satış olmayınca bazı günler aç yattığımız oluyor. 6 ay ya da 1 yıllık kira yardımı yapılsa durumumuzu düzeltebiliriz. Amacım kredi ile küçük bir çay ocağı açmak. Birilerinin bize bu konuda yardım etmesini istiyoruz. Tek istediğimiz başımızı sokacak bir yer. Ben çalışmayı seviyorum. Anneme de böylelikle bakarım” dedi.

Eşinden boşandığı için oğlu ile aynı soyadını taşımayan anne Uman Karakaya ise kalp ve romatizma hastalığının olduğunu söyledi. Oğlunun para kazanmaya başladıktan sonra yapılan yardımları geri ödeyeceğini belirten Karakaya, “Biz birbirimizi çok seviyoruz. İyilik olsun diye beni huzurevine yatırmasınlar. Ben oğlumla birlikte olmak istiyorum” diye konuştu.

Süheyla GÖZDERELİLER/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;