9 Türk'e 30 kurşun

İsrail askerlerinin 'Mavi Marmara'da öldürdüğü 9 Türk'e ait otopsi raporu açıklandı. 9 Türk'e 30 kurşun isabet etmiş. Kurşunların çoğu yakın mesafeden ateşlenmiş

9 Türk'e 30 kurşun

THE GUARDİAN YAYINLADI

Ölen Türkler’e ait otopsi raporunu İngiliz The Guardian gazetesi yayınladı. Rapora göre, 9 Türk’te 30 kurşun yarası tespit edildi.

Ölenlerin çoğu yakın mesafeden ateş edilerek öldürülmüş.

9 Türk’ten 5’i başlarından vurularak hayatını kaybetmiş. İbrahim Bilgen (60), şakak, göğüs, kalça ve sırt olmak üzere 4 yerinden vurulmuş.

45 SANTİMDEN ATEŞ

19 yaşındaki liseli Furkan Doğan ise 45 santimden daha yakın bir mesafeden kurşun yemiş. Furkan Doğan’ın kafasının arkasında iki, bacağında iki, sırtında da bir kurşun yarası tespit edilmiş.

İbrahim Bilgen ile Furkan Doğan’ın dışında iki kişi daha 4’er kurşunla vurulmuş. 5 kişi de ya başlarının arkasından ya da sırtlarından vurularak öldürülmüş.

‘GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRDIK’

Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce yaralarla ilgili şunları söyledi: “Kurbanlarda sadece birinden tek kurşun çıkardık. Diğerleri hep birden fazla yara almıştı.

20 yıllık adli tıpçıyım. 20 yılda görmediğim yaralardı bunlar. İçinde bulunan mermi de görmediğim bir şeydi. Görünce çok şaşırdık.”