Ağlayan Cem'in annesine Münevver'in annesinden tepki

Başı kesilerek öldürüldükten sonra cesedi Etiler'de bir çöp konteynerine atılan Münevver Karabulut cinayeti duruşmasına devam ediliyor

30 Nisan 2010, Cuma 13:07
A A

Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Cem Garipoğlu, Mehmet Nida Garipoğlu, Ahmet Batur, Mehmet Karakayalı, Habib Kurt, tutuksuz sanıklar Tülay Makbule Garipoğlu, Hayyam Garipoğlu ve taraf avukatları katıldı. Duruşmaya ayrıca şikayetçi olarak Münevver Karabulut'un annesi Nagehan Karabulut ve babası Süreyya Karabulut katıldı. Duruşmada ilk kez ifade veren Tülay Makbule Garipoğlu ve Hayyam Garipoğlu suçsuz olduklarını söylediler.

"NEDEN AĞLIYORSUN, BENİM AĞLAMAM LAZIM"

Tülay Garipoğlu duruşmaya öğlen arası verildiği sırada gözyaşlarına boğuldu. Hıçkırarak ağlayan Tülay Makbule Garipoğlu'na, Münevver Karabulut'un annesi Nagehan Karabulut, "Neden ağlıyorsun, benim ağlamam lazım" diye bağırdı.

Bu arada Cem Garipoğlu duruşmaya geç geldi. Garipoğlu, sabah Silivri Cezaevi'nde karın ağrısı sebebiyle revire gittiğini söyledi. Karın ağrısı şikayetinin devam ettiğini belirten Cem Garipoğlu revire gitmek istediğini ifade etti. Mahkeye heyeti duruşmaya öğle arası verdi

CEM GARİPOĞLU'NUN 24 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede Cem Garipoğlu'nun cinayeti tasarlayarak, kendini savunamayacak olan Münevver Karabulut'u canavarca bir hisle ve eziyet çektirerek öldürdüğü öne sürülmüştü. Cem Garipoğlu için 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

BABANIN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR

Cem'in babası Mehmet Nida Garipoğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Cem'in annesi Tülay Makbule Garipoğlu ise suç delilleri yok etmek, gizlemek ve değiştirmek ile yardım etmekle suçlanmıştı. Tülay Makbule Garipoğlu için 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istendi. Cem'in amcası Hayyam Garipoğlu hakkında da suçluyu kayırmaktan aynı ceza istenmişti.
 

DHA


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;