Mehmet Coşkundeniz

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170739.mehmet_coşkundeniz_27.png

Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?

Cumartesi, 16 Ocak 2010 - 05:00

1- Farklı kokuyorsa

Sevgiliniz birden yeni bir parfüm kullanmaya başladıysa korkmayın. Ancak giysilerinde ve vücudunda erkekse kadın, kadınsa erkek kokusu varsa, şüphelenmeye başlayabilirsiniz.

2- Sizinle fazla ilgilenmiyorsa

Bir zamanlar, her yaptığınız ve her söylediğinizle ilgilenen sevgiliniz için bütün bunlar önemsiz olmaya başlamışsa iki seçenek var. Ya artık heyecanı bitti ve size verdiği önem azaldı, ya da yepyeni biriyle tanıştı. Her iki durumda da ilişkiniz için alarm zilleri çalmaya başlamış demektir.

3- Yalanlarını yakalıyorsanız

Biliyorum, sevgiliniz ya da eşiniz dünyanın en dürüst insanı değildi. Ama yine de öyle büyük yalanlar söylemezdi. Şimdi neredeyse her konuda yalanlar mı söylemeye başladı? Üstelik siz de acemice söylenmiş bu yalanları ortaya mı çıkarıyorsunuz? Öyleyse dikkat! İhanet olasılğı büyük.

4- Yaklaşmaktan çekiniyorsa

Eskisi gibi yakın değilse, cinsellik konusunda eski günleri arıyorsanız, sizinle zaman geçirmekten kaçınıyorsa, daha az sarılıp, daha az öpüyorsa, sevgilinizin başka biriyle ilgilenmeye başladığı konusunda şüphelenebilirsiniz.

5- Yepyeni bir görünüm

Farklı giysiler giymeye ve sürekli berbere, güzellik salonlarına gitmeye başladıysa eyvah... Şimdi burada kritik soru şu: Bu değişim sizin için mi yapıldı? O zaman hemen bağdaştıralım. Hem bir önceki maddede olduğu gibi sizden uzaklaşıyorsa, hem de görünümü değiştirmeye çaba harcıyorsa evet, aldatılıyorsunuz.

6- Formuna dikkat etmeye başladıysa

Sürekli spor salonuna gidiyor, daha sağlıklı yiyecekler yiyor ve kısa zamanda kilo vermeyi amaçlıyorsa bunu kendi sağlığı için yapıyor olabilir. Bu işin iyi tarafı... Ama gelin kötü tarafından bakalım. Spor salonundan çıktıktan sonra telefonu 2 saat kapalı kalıyorsa şüphelenin. Hem de çok şüphelenin...

7- İş saatleri uzuyorsa

Terfi etmediyse ya da çok önemli bir proje üzerinde çalışmıyorsa, iş saatlerini uzatmasının arkasında bambaşka bir nedeni var demektir. Ya sizinle sorunu var ya da başka biriyle ilgileniyor olabilir.

8- Cep telefonunu saklıyorsa

İhaneti ortaya çıkaran en önemli unsur cep telefonudur. Erkek ya da kadın, sevgilisinin yanında cep telefonunu saklıyorsa, kapıyorsa, sesini kısıyorsa, masaya ters koyuyorsa bu hiç normal bir durum değildir. Size onun cep telefonunu kontrol etmenizi söyleyemem. Ama biliyorum, siz bir yolunu bulursunuz...

9- Ailesinden, dostlarından uzaklaştırıyorsa

Bir zamanlar ailesiyle ve arkadaşlarıyla buluştuğunda sizi de mutlaka götürüyordu öyle değil mi? Son günlerde bu azaldı, hatta kayboldu. Artık bu işi tek başına yapıyor, size de “Sıkılırsın sen gelme” diyor değil mi? Aldatılıyorsunuz...

10- Saldırgan ve kıskanç olduysa

Durup dururken her söylediğinizi yanlış anlıyorsa, ona sorduğunuz en ufak soru bile kavgaya dönüşüyorsa, gereksiz kıskançlıklar yapıyorsa, her olayda sizi haksız çıkarmaya çalışıyorsa aldatılıyor olma ihtimaliniz çok büyüktür...