Ampute futbol federasyonu için ilk adım atıldı

Ampute futbolunun sorunlarının tartışıldığı toplantıda, "federasyon" kurulması kararlaştırıldı.

16 Haziran 2014, Pazartesi 16:28
A A

Bir otelde düzenlenen ve 2 gün süren çalıştaya süper ve 1. ligden 17 kulüp temsilcisi katıldı. Sorunların tartışıldığı çalıştayda kulüplerin maddi sorunlarına çözüm bulunması için çalışmada bulunulması ve ampute takımlarının kendi federasyonlarını kurması kararlaştırıldı.

Koordinatör Bekir Ayaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ampute futbol takımlarının geleceğinin Gaziantep’te düzenlenen toplantıyla şekillendiğini belirtti.

Toplantı sonunda ampute futbolunda federasyon kurulmasının kararlaştırıldığını ifade eden Ayaz, şunları söyledi:
"Bedensel engelli gençlerimizi hem sportif hem kültürel alanda geleceğe taşımak için yola çıktık. Engelleri ortadan kaldırarak; öz güveni gelişmiş, sorumluluk alabilen, yeteneklerini ve aklını kullanabilen, kötü alışkanlıklardan uzak, ahlaki olgunluğa erişmiş başarılı sporcular yetiştirerek Türk sporuna kazandırmayı hedefliyoruz."

Ayaz, katkılarından dolayı Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmet Zor ve sponsorlarına teşekkür etti.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.