Anadolu sanayisi itici güç olacak

Anadolu ziyaretleri kapsamında üst yönetimiyle birlikte Gaziantepli sanayicilerle bir araya gelen Akbank Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Anadolu sanayisinin toparlanmanın itici gücü olacağını söyledi

27 Ekim 2009, Salı 05:00
A A

KISA SÜREDE TOPARLANIRIZ

Akbank Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, önümüzdeki dönemde Türkiye’nin yaşayacağı toparlanmada Anadolu sanayisinin, dinamizmi ve girişimciliğinin itici güç olacağını söyledi. Akbank Anadolu Ziyaretleri kapsamında Gaziantepli sanayicilerle bir araya gelen Dinçer, Türkiye’nin kısa sürede güçlüklerin üstesinden gelerek, güçlü toparlanma kaydetmeye başlayacağına dikkat çekti. Dinçer, “Gaziantep Suriye ve Irak’la artan ticaret hacminden en fazla yarar sağlayacak illerin başında gelecek” dedi.

KÜÇÜKLER RAHATLAMALI

Krizden çıkış için Anadolu sanayisinin önem taşıdığını ve desteklenmesi gerektiğini belirten Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, “Reel sektörün sorunlarını dinlemek üzere sanayinin yoğun olduğu illeri ziyaret ediyoruz” dedi. Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Aslan ise “Türkiye’de finansman problemi özellikle küçük şirketler açısından rahatlatıcı şekilde çözülürse, ekonomimizin gelişmesi ve piyasalarda durgunluğun aşılması konusunda da o kadar kolay mesafe alacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;