Ankara'da 7 gün domuz gribi tatili

Ankara'da ilk ve orta dereceli okullar ile dershanelerde eğitime 7 gün süreyle ara verildi

25 Ekim 2009, Pazar 12:55
A A

Ankara Valisi Kemal Önal, "Domuz gribi virüsünün yayılmasını kontrol altında tutmak" amacıyla, Ankara’daki ilk ve orta dereceli okullarda yarından (26.10.2009) itibaren, 7 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildiğini kaydetti. 

Vali Önal, yaptığı açıklamada, süreç içerisinde öğrencilerin kurs, dershane ve diğer programlara da katılmamalarının tedbir açısından önemli olacağını vurguladı. Ankara Valisi Kemal Önal, önümüzdeki hafta sonu durumun tekrar değerlendirileceğini ve alınacak kararın kamuoyu ile paylaşılacağını sözlerine ekledi.

DERSHANELER DE DAHİL  

Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü de, derneklerine bağlı Ankara'daki dershanelerde öğrenime 7 gün ara verildiğini bildirdi.

Köprülü, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Valiliğince domuz gribinin yayılmasını kontrol altında tutmak amacıyla başkentteki ilk ve orta dereceli okulların yarından itibaren 7 gün tatil edildiğini hatırlatarak, bu karar uyarınca kendilerine üye dershanelerde de öğretime 7 gün süreyle ara verildiği kaydetti.

Faruk Köprülü, “Valilikçe önümüzdeki hafta sonu durumun tekrar değerlendirileceği ve alınacak kararın kamuoyuyla paylaşılacağı bildirilmiştir. ÖZ-DE-BİR üyesi dershaneler de Valiliğin bu çerçevede yapacağı açıklamaya uygun hareket edeceklerdir” ifadesini kullandı.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;