BDDK'dan dolandırıcılık uyarısı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartı kullanıcılarını, BDDK'nın kurumun internet sitesini taklit ederek dolandıranlar konusunda uyardı.

22 Mart 2011, Salı 15:25
A A

BDDK’dan yapılan açıklamada, son günlerde internet siteleri aracılığı ile kişilerin kredi kartı bilgilerinin borç sorgulama, kredi kartı aidat geri ödeme vaadi, kişisel bilgilerin güncellenmesi gibi sebeplerle kredi kartı ve kişisel bilgilerin talep edildiği ve spam türü e-postalar aracılığı ile bağlantı adreslerinin yayıldığının görüldüğüne dikkati çekildi.

Son olarak BDDK’nın internet sitesinin, "http://www.bankalarbirligi.com" sayfası üzerinden taklit edilerek kişilerin kredi kartları ve kişisel bilgilerinin istenildiğinin belirlendiği belirtilen açıklamada, BDDK’nın internet adresi’nin "www.bddk.org.tr" olduğu hatırlatıldı ve kurumun herhangi bir şekilde internet üzerinden veya telefonla kişisel bilgi veya kredi kartı bilgisi talep etmediği vurgulandı.

Açıklamada, konu ilgili olarak gerekli yasal girişimlerde bulunulması hususu saklı kalmak kaydıyla, vatandaşlar, muhtemel mağduriyetlerinin önlenmesi bakımından dolandırıcılığa dönük kart ve kişisel bilgi taleplerine itibar etmemesi konusunda uyarıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;