'Bir maç için göreve gelmedim'

Galatasaray'da teknik direktörlük görevine Gheorghe Hagi, Fenerbahçe derbisi için göreve gelmediğini söyledi

22 Ekim 2010, Cuma 17:32
A A

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde medya mensuplarının karşısına çıkarılan Hagi, kalabalık bir basın grubunun bulunmasına işaret ederek, "Demek ki Türkiye’de yaptığım şeyler unutulmadı ve beni sevdiğiniz için buradasınız. Galatasaray’da futbolcu ve teknik direktör olarak yaptıklarımın unutulmadığını düşünüyorum" dedi.

Zor bir dönemde Galatasaray’ın yeniden başına geçtiğinin söylenmesi üzerine Rumen çalıştırıcı, "Galatasaray’ı tercih etmemin nedeni, 1996 yılında futbolcu olarak tercih etmemle aynı" derken, şu ifadeleri kullandı:

"Çünkü Galatasaray büyük bir kulüp. Türkiye’nin ve Avrupa’nın önemli kulüpleri arasında. Benim için büyük bir rekabet doğuracağı için bu kulübü seçtim. Her zaman söylüyorum, Galatasaray’da teknik direktörlük yapmak büyük şereftir.

Zor ve hassas bir dönem olduğunu çok iyi biliyorum. Ama elimden geleni yapacağım. Potansiyel olmadığını düşünseydim buraya gelmezdim. Bence Galatasaray’ın potansiyeli var ve buna inanıyorum."

"TUGAY EN İYİ ARKADAŞLARIMDAN BİRİ"

Gheorghe Hagi, yardımcılığı görevine getirilen Tugay Kerimoğlu’na, kendisine destek olduğu için teşekkür ederek, "Benim futbolculuk dönemimde de en iyi arkadaşlarımdan biriydi. O da benim gibi ve diğer takım arkadaşlarımız gibi şampiyondur.

Biz bu evin insanlarıyız ve bu evi çok iyi biliyoruz. Bütün bu güvenimizi oyuncularımıza da taşıyacağımıza inanıyorum" derken, bir Rumen yardımcı antrenör ve bir kondisyonerin de göreve başlayacağını duyurdu.

"BİR MAÇ İÇİN GELMEDİM"

Rumen çalıştırıcı, Galatasaray’da görev almasının hemen ertesinde ezeli rakipleri Fenerbahçe ile önemli bir derbi maça çıkacağının hatırlatılması üzerine, Tugay ile birlikte önlerindeki kısa dönemde çok fazla şey yapmaları gerektiğini kaydetti.

Oyuncularının hem fiziksel hem de mental olarak durumlarını öğrenmesi gerektiğini ifade eden Hagi, "Galatasaray’ın adının geçtiği her yerde kazanmak gerekir. Galatasaray olarak mücadele etmek için sahaya çıkacağız.

Ben buraya sadece 1 maç için gelmedim. Gerçekten önemli bir derbi maçı olacak ve derbi maça çok güzel işler başarmak için gideceğiz. Bu maçtan 3 puan çıkarmak istiyoruz" diye konuştu.

"SORUNLARI ÇOK İYİ BİLİYORUM"

Galatasaray’da yaşanan sorunları çok iyi bildiğini kaydeden Hagi, kendisinin tek bir felsefeye sahip olduğunu anlatıp, şöyle devam etti: "Galatasaray takımında çok iyi bir kolektif grup oluşturmaya çalışacağım.

Çok değerli oyuncular yer alacak ve onlara güvenim sonsuzdur, ancak oyuncular da hep takım için çalışmalılar. Çünkü takım olarak kazanırız, takım olarak şampiyon oluruz.

Takımdaki farkı iyi ya da kötü olarak oyuncular yaratır. Önemli olan tekrar takıma o ruhu kazandırabilmek. Bunun için çalışacağız. Oyuncular antrenmana gelirken zevkle gelecek, antrenmanda zevkle çalışacak ve tesislerden mutlu ayrılacak, takıma için de verimli olacak.

Genel felsefem budur. Beni çok iyi tanıdığınıza inanıyorum. Disiplini çok sevdiğimi biliyorsunuz. Organize, disiplinli bir takım kurmak istiyorum. Sahada her şeyini verebilecek bir takım oluşturmak istiyorum.

Her maçı kazanmak zorundayız ve bunun için hazırlıklı olmalıyız. Neticesinde neler olacağını hep beraber göreceğiz. Şimdi ise oyuncuları tanımaya çalışacağım. Onlar da beni tanıyacaklar. Hep birlikte başarılı olacağımıza inanıyorum."

Takımda altyapıya her zaman önem verdiğini hatırlatan Hagi, bir gözünün hep altyapıda olacağını aktarırken, Arda gibi yıldızların çıkmasını istediklerini aktardı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;