Bordo berelililer Irak'ta

Hakkkari'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin Irak sınırındaki birliğe saldırının ardından Irak sınır hattındaki askeri hareketlilik en üst seviyeye çıktı

Bordo berelililer Irak'ta

Sınır birliklerine Bordo Bereliler, subay ve astsubaydan oluşan profesyonel birlikler ve özel eğitimli komandolar konuşlandırıldı. Teröristlerin geçiş noktaları tutuldu.

Sınırın sıfır noktasında bulunan Düğün Dağı, Beyaz Dağ, Taştelen, Işıkveren, Altındağ kesimlerinde geniş kapsamlı hava destekli başlatılan operasyonlar tüm hızıyla sürdürülüyor.

Şırnak’ın Uludere İlçesi Gülyazı 4’üncü Jandarma Sınır Tabur Komutanlığı’ndan sabahın erken saatlerinde Türkiye’ye Irak’dan sızma girişiminde bulunan bir grup terörist tespit edilerek, bulundukları alan top atışını tutuldu.

Bölgeye Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle takviye timler indirildi. Top atışı günün belirli saatlerinde de sürdü.

SINIRA TANK SEVKİYATI

Batman’ın Baykan İlçesi’nden bugün sınır kesimindeki birliklere tank ve mühimmat sevkiyatı gerçekleştirildi.

TIR’lar üzerine konulan 15 tank ile askeri kamyonlarla mühimmat ve teczihatlar, Baykan üzerinden Van ve Hakkari kesimlerine gönderildi.

Frekans karıştırıcı Jammer’li araçlar eşlik ederken, zırhlı araçlarla sıkı güvenlik önlemleri alındığı görüldü.

Ramazan İMRAĞ-Ercan KALAY-Bayram BULUT/ŞIRNAK-BATMAN (DHA)