Canan Karatay'dan domates uyarısı

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Domates meyvedir ama biz sebze olarak ayırmışız. Çok fazla tüketildiğinde özellikle haziran ve temmuz ayında hastalarımın hem şekerleri hem de ürik asitleri yükselir" uyarısı yaptı

13 Temmuz 2017, Perşembe 07:57
A A
Domatesin bir sebze değil meyve olduğunu bu yüzden de içinde bol miktarda şeker barındırdığını kaydeden Canan Karatay, "Şimdi bir bahçeniz varsa domateslerin kızarmadığını göreceksiniz. Benim gibi yapacaksınız. Eylül ayında doğal bir domates bulup kendi domatesinizi kış için hazırlayacaksınız" dedi.

'MEVSİMİNDE YİYECEKSİNİZ'Canan Karatay "Domates meyvedir ama biz sebze olarak ayırmışız. Çok fazla tüketildiğinde özellikle haziran ve temmuz ayında hastalarımın hem şekerleri hem de ürik asitleri yükselir. Diyorlar ki Canan Karatay, karbonhidrat vermiyor. Domateste dei yeşil fasulyede de, baklada da şeker var. İlaçlı tarım zehiriyle büyütülüyor. Tarım zehirleri bütün hastalıkların sebebi. Kanser de dahil. Şu anda domatesin dönemi değil. Doğru mevsim eylül ayında. Yapay olarak her mevsim piyasaya sürülen sebzeler tehlikeli. Mevsiminde yiyeceksiniz diyorum" diye konuştu.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;