Dört günde 19 ölüm

'Domuz Gribi'nden ölenlerin sayısı son 4 gündeki 19 ölümle birlikte 112'ye çıktı. Hastanede yatanların sayısı ise 59'u yoğun bakımda olmak üzere 301'e yükseldi. Uşak ve Erzincan'da da okullar bayram sonuna dek tatil. İstanbul'da ise tatil yok

Dört günde 19 ölüm

Domuz Gribi’ nedeniyle ölenlerin sayısı 19 Kasım Perşembe itibarıyla 93 olarak açıklanmıştı. Son 4 gündeki 19 ölümle birlikte bu sayı 112’ye çıktı. Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “‘Domuz Gribi’ teşhisiyle 301 kişi hastanelerde tedavi görüyor. 59’u yoğun bakımda. Ölenlerden 63’ünde hastalık açısından risk taşıyan kronik hastalık, 2’sinde gebelik tespit edilmiştir.” Bolu Yeniçağa’da 28 yaşındaki G.B. adlı kadın geçen 18 Kasım’da hastaneye kaldırılmıştı. G.B.’nin ‘Domuz Gribi’ sonucu önceki gün öldüğü açıklandı.

LİSE MÜDÜRÜ EŞİNİ KAYBETTİ

Sivas’ta 8 aylık hamile Munadiye Örnek (19) ‘Domuz Gribi’nden öldü. Kırıkkale’de Çok Programlı Lise Müdürü İdris Akgül’ün eşi 2 çocuk annesi Şermin Akgül’ün de (35) dün sabah ‘Domuz Gribi’nden yaşamını yitirdiği belirlendi. Ölü sayısı Ankara’da 18’e, İstanbul ve Konya’da 17’ye yükseldi. Kütahya, Kahramanmaraş ve Bitlis’te ise ilk kez ‘Domuz Gribi’nden ölüm yaşandı. Uşak ve Erzincan’da salgın nedeniyle okullar bayram sonuna kadar tatil edildi. İstanbul Valisi Muammer Güler “Okullarda devamsızlık tolere edilebilir durumda. Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına gerek yok” dedi.

'DOMUZ GRİBİ' EN FAZLA KAYSERİ'DE

Sağlık Bakanlığı verilerine göre Kayseri, ‘Domuz gribi’ vaka sayısında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü, nüfusuna oranla bakıldığında ilk sırada yer alıyor. Kayseri’de hastanelere başvuranlardan 2 bin 113’ne grip tanısı konulduğu, bunlardan 99’nun ise H1N1 tanısıyla tedaviye alındığı belirlendi. Kayseri’de, hava sıcaklığındaki ani düşüşler, gece ile gündüz arasındaki ısı farkının çok olmasının domuz gribi vakalarında artışa yol açtığı sanılıyor.

DHA

 

 

 

 

DHA