Dürüm siparişi ölüme götürdü

İstanbul Gaziosmanpaşa'da, dürümcü Necmettin Bilmez'i ortağı Yakup Y.'nin yeğeni Hasan Y.'ye dürüm siparişi vererek çağırdıkları yerde öldüttüğü ortaya çıktı

27 Ekim 2009, Salı 16:39
A A

17 Haziran 2009'da telefonla gelen dürüm siparişini götürmek üzere işyerinden çıkan Necmettin Bilmez, 50. Yıl Mahallesi, 2107 Sokak üzerinde tabancayla vurularak öldürüldü.

Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, Necmettin Bilmez'in bir yıl önce 16 bin TL vererek dürümcü dükkanına ortak olduğu Yakup Y. (27) ile aralarının bozuk olduğunu ortaya çıkardı.

Bir görgü tanığının ifadesinde olay gecesi şüpheli bir şekilde dolaşan bir aracın plakasını inceledi. Plaka Yakup Y.’nin bir arkadaşına ait çıktı. Bağlantıyı ortaya çıkaran polis, Yakup Y. gözaltına aldı.

Polis ortaklıktan ayrılmak istemeyen Necmettin Bilmez’i öldürmek için plan yapan 5 kişinin bir ankesörlü telefondan sipariş verdiğini belirledi. Şüpheliler, verdikleri adrese gelen Necmettin Bilmez’i kaçırarak boş bir alana götürdü. Hasan Y. de tabanca ile ateş ederek Necmettin Bilmez'i öldürdü.

Ali AKSOYER/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;