Eskişehir'de okullara grip tatili

Eskişehir'de grip salgını nedeniyle 23 Kasım'a kadar eğitime ara verilirken, öğrencilerin derslerini yerel televizyonlardan izleyebilecekleri belirtildi

Eskişehir'de okullara grip tatili

Eskişehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, Valiliğin, kent merkezindeki okullar ve dershanelerde grip nedeniyle 23 Kasım’a kadar eğitime ara verilmesini kararlaştırdığını anımsattı.

Merkez ilçeler Odunpazarı ve Tepebaşı ile bu ilçelere bağlı köylerde, devamsızlık oranının artması üzerine tedbir amaçlı olarak okullar ile dershanelerin tatil edildiğini anlatan Ceylan, şöyle konuştu: "Kentte eğitim gören öğrencilerin derslerinden geri kalmamaları amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nden bir ekip bugün kente geldi.

Çarşamba, perşembe ve cuma günleri 08.00-14.00 saatleri arasında, kentte yayın yapan iki yerel televizyon kanalından öğrencilerin göremedikleri dersler 80 öğretmen tarafından canlı yayında aktarılacak. Yarından itibaren ilköğretim okulu öğrencileri, Kanal 26’dan, lise öğrencileri de ES TV’den yayımlanacak dersleri takip edebilecekler."

Ceylan, kentteki eğitim kurumlarının tamamının 7 günlük tatil boyunca dezenfekte edilmesi için ilgili kurumlarla görüşülerek bu işlemlere başlandığını kaydetti.