Galatasaray bombayı patlatıyor

TT Arena'nın açılışında taraftarlara sürpriz yapmak isteyen Galatasaray, ManU'nun genç yıldızı Obertan'ın transferi için düğmeye bastı

Pazartesi, 27 Aralık 2010 - 09:03

Galatasaray bombayı patlatıyor

Teknik direktör Hagi, İngiliz devinde forma şansı bulmakta zorlanan Fransız yeteneğin mutlaka alınması için rapor hazırlarken, yönetim de Ada’dan ayrılma noktasına gelen Obertan için Kırmızı Şeytanlar’ın kapısını aşındırmaya başladı.

Milli takımlar düzeyinde Fransa’nın U-16’dan U-21 takımına kadar hemen hemen her seviyesinde forma giyen Obertan için 6-7 milyon Euro’luk bonservisi gözden çıkartan Cimbom, menajerler vasıtasıyla da bu oyuncunun nabzını yokluyor.

Stoch’tan önce bir dönem F.Bahçe’nin de ilgilendiği Obertan eğer Galatasaray’da oynamaya ikna edilirse, ocak ayında imzalar atılacak.

HAGI’NİN HAYALİ

Teknik direktör Hagi’nin uzun süredir uygulamaya koymak istediği oyun sisteminde Obertan’ın çok önemli bir yeri olacak.

Takımı ‘10 numara’ üzerine değil, sağ ve sol kanatta etkili top kullanabilen futbolcular üzerine kurmayı planlayan Romen hoca, bu transferin gerçekleşmesi durumunda sol kanatta Arda’ya, sağda ise genç Fransız’a forma verecek.

Bu sayede genç ve hızlı kanatlara sahip olacak olan sarı-kırmızılar, taraftarın da uzun süredir hasret kaldığı akıcı futbolu sahaya yansıtabilecek.