Gerginliğe inat dev gemi siparişi

Türkiye ile Ermenistan arasındaki yakınlaşma nedeniyle Azerbaycan'la ilişkilerin gerildiği dönemde Azeri Mansimov'lar, Türk gemi şirketiyle 200 milyon dolarlık anlaşma imzaladı

24 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

KIRILMA DÖNEMİNDE

Ak Parti’nin Ermenistan açılımı çerçevesinde Türkiye-Ermenistan arasında imzalanan ‘diplomatik ilişki kurulmasına dair protokol’ nedeniyle Türkiye ile Azerbaycan arasında kırılma yaşanmıştı. Bu dönemde Azeri Mansimov Ailesi’nin Palmali Şirketler Grubu bünyesindeki Palmali Denizcilik, Beşiktaş Şirketler Grubu bünyesindeki Beşiktaş Gemi İnşaa AŞ ile 200 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.

EYLÜL 2013’TE TESLİM

7100 ton taşıma kapasiteli 10 adet nehir ve deniz tipi tanker inşa ettirmek üzere yapılan anlaşmanın imza töreni Palmali Group’un Akatlar’daki holding binasında gerçekleştirildi. Palmali Üst Yöneticisi Marif Mansimov ve Beşiktaş Şirketler Grubu Başkan Yardımcısı Yavuz Kalkavan’ın katılımıyla yapılan anlaşma ile tankerler, Aralık 2010 ve Eylül 2013 arasında Palmali’ye teslim edilecek.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.