Geride hayali kaldı

Hilal 12 yaşındaydı. 6 ay önce babasını kanserden kaybetmişti. Babasına ağlarken “Çocuklar babasız kalmasın diye doktor olacağım” demişti. Ama Hilal'in hayalini gerçekleştirmeye ömrü yetmedi. İzmir'deki trafik kazasında ölenlerden biri Hilal'di

Geride hayali kaldı

BABASINA ÇOK BAĞLIYDI

İzmir’de yaşıyordu 12 yaşındaki Hilal Yıldız. Sabri Öney İlköğretim Okulu’nda öğrenciydi. Annesi Şule Yıldız ve ziraat mühendisi olan babası Adnan Yıldız ile çok mutluydu. Babasını çok seviyordu Hilal. Onsuz bir hayatı asla düşünemiyordu. Sanıyordu ki tüm kalbiyle bağlı olduğu babasıyla daima birlikte neşe içinde yaşayacak. Ama zalim kader Hilal’e çok gördü bu sevgiyi.

KADER AĞLARINI ÖRDÜ

Kansere yakalanan Adnan Yıldız 6 ay önce dünyadan ayrıldı. Hilal baba acısıyla yandı, gözyaşlarına boğuldu. Çocuk aklıyla bu acıya karşı tek bir çare düşündü Hilal, “Çocuklar babasız kalmasın diye büyüyünce doktor olacağım” dedi. Sandı ki doktor olursa babalar hiç ölmeyecek, hep çocuklarıyla birlikte yaşayacak. Ama kader ağlarını en acı şekilde örmüştü.

BABA KIZ YAN YANA

İzmir Gaziemir’de önceki gün şoför Şehmuz Ay direksiyon kontrolünü kaybedince kullandığı minibüs karşı şeride geçip 2 otomobile çarptı. Kazada 7 kişi öldü. Ölenlerden biri Hilal Ay idi. Tabutuna adının çağrıştırdığı Türk Bayrağı örtülen Hilal babasının yanına gömüldü. 6 ay içinde eşini ve kızı Hilal’i kaybeden Şule Yıldız yıkıldı.

Taylan YILDIRIM-Hakan GÜNGÖRDÜ/DHA