Hastanede yangın paniği

Gaziosmanpaşa'da bulunan özel bir hastanede kabloların kısa devre yapması sonucu yangın çıktı. Yoğun dumanın kapladığı hastanedeki hastalar sedyelerle tahliye edilerek çevredeki bir kahvehaneye götürüldü

16 Kasım 2013, Cumartesi 09:47
A A

Yangın nedeniyle hasta ve hasta yakınları büyük panik yaşadı. Gaziosmanpaşa’da bulunan Özel Avrupa Şafak Hastanesi’nde, dün saat 23.50 sıralarında elektrik kablolarının kısa devre yapması sonucu yangın çıktı. Yangını fark eden hastane personeli alarma geçip durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Gaziosmanpaşa, Eyüp, Fatih, Bağcılar, Bayrampaşa, Şişli’den itfaiye ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen itfaiye, kablolardaki yangına müdahale ederek söndürdü. Yangın söndürüldükten sonra hastaneyi kaplayan yoğun dumanı tahliye etmek için çalışma başlatıldı. Bir yandan da 10 katlı hastaneyi kaplayan duman nedeniyle tedavi gören hastalar ve personel, itfaiye ekipleri tarafından tahliye edildi. Durumu ağır olan hastaların bir kısmı sedyelerle taşınırken, bir kısmı da çarşaf ve battaniyeler üzerinde binadan çıkarıldı.

Aralarında yeni doğmuş bebeğin de bulunduğu çok sayıda kişi, hastane karşısındaki kahvehaneye götürüldü. Sağlık personelleri dumandan etkilenenlere kahvehanede müdahale etti. Bu sırada itfaiye dumanı tamamen tahliye etti.

'DURUM KONTROL ALTINDA'

Haberi alır almaz olay yerine gelen hastane sahibi Saim Öztürk, "İtfaiyeden aldığım bilgiye göre kablolardan dolayı yangın çıkmış. Çalışanlarımızın ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevleri büyümeden söndürmüş. Hastanemizi kaplayan duman nedeniyle tüm hastalarımızı tahliye ettik. Hastaların başka hastaneye sevkine karşı da burada çok sayıda ambulans hazır bekletildi. Yaralı ve can kaybı yok. Şu an durum kontrol altında" diye konuştu.

İhsan YALÇIN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;