Hırsızlıkta 'dekolte' tuzağı

Bu da yeni bir hırsızlık yöntemi! Yanlarındaki göğüs dekolteli kadınlar dükkan çalışanlarının 'dikkatini dağıtırken' onlar da altınları çalıyor

20 Nisan 2011, Çarşamba 14:51
A A

Yanlarındaki iki kadının göğüs dekolteleriyle, çalışanların dikkatinin dağılmasını sağlayarak kuyumcu dükkanından hırsızlık yapan Ahmet G. ile Cengiz K. polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerinden kuyumcudan çaldıkları iki adet pırlanta yüzük ele geçirildi. Zanlılar ifadelerinde kadınların hırsızlıktan haberi olmadığını söylediler.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Mecidiyeköy’de polise başvuran bir kuyumcu, işyerine gelen 2'si kadın 3 kişinin piyasa değeri 9 bin 800 lira olan 3 adet yüzük çaldığını söyledi. Polis tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada güvenlik kameraları incelendiğinde göğüs dekoltesi olan kadınların, çalışanların dikkatini dağıttığı bir erkeğin vitrinde bulunan 3 yüzüğü çaldığı görüldü.

Görüntülerdeki kişinin eski sabıkalılardan Ahmet G. ile kapı önünde bekleyerek yardım ettiği belirlenen kişinin ise Cengiz K. olduğunu tespit eden dedektifler düzenledikleri operasyonla zanlıları gözaltına aldı.

'KADINLARIN HABERİ YOK'

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili yürütülen soruşturmada Ahmet G.’nin daha önceden 15 kez, Cengiz K.’nın ise 31 kez gözaltına alındığı ortaya çıktı. Polisteki ifadelerinde hırsızlık yaptıklarını söyleyen zanlılar kadınların olaydan haberi olmadığını söyledi.

Adobe Flash Player Yükle

Hırsızlar “Onlarla Bebek’te tanıştık. Hırsızlık yapacağımızdan haberleri yoktu. Kuyumcuya girince çalışanlar, onların göğüslerine bakmaktan bizi unutttular. Vitrindeki altınları kolayca aldık" dediler.

Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürürken Dila ve Şeyma isimli kadınların açık kimliklerinin belirlenmesi için çalışmaları sürdürüyor.

Mehmet AKTARAN-İSTANBUL-DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;