IMF ile görüşmede e-pazarlık dönemi

IMF ile haftada 2-3 kez konferans ya da elektronik posta yoluyla görüştüklerini söyleyen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Genel çerçeve bitti. Detaylara geçtik. Detaylar bitene kadar Türkiye'de görüşme olmayacak” dedi

03 Aralık 2009, Perşembe 05:00
A A

DETAY BİTİNCE GELECEKLER 

Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF ile görüşmelerde çerçevenin bittiğini ve detaylara geçildiğini belirterek, “Detaylar bitene kadar Türkiye’de bir görüşme olmayacak” dedi. Dün bir toplantı düzenleyen Ali Babacan, IMF ile haftada 2-3 defa konferans yoluyla ya da elektronik posta yoluyla temasların olduğunu kaydetti. Babacan, “Detaylar bittikten sonra heyet Türkiye’ye gelecek” dedi.

NÜKLEERDE ORTAK ÇALIŞMA

Ali Babacan, nükleer santralda dünya örneklerini incelediklerini belirterek, santralın devlet ve özel sektörle birlikte yapılması gerektiğini söyledi. Babacan, “Burada bir miktar kamunun olduğu ama başı özel sektörün çektiği bir yapı olmalı. Bu yeni bakış açısıyla iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. Atatürk Barajı gibi değil ama kamu, bir şekilde işin içinde olmalı” diye konuştu.

BANKA ÖZELLEŞTİRMESİ YOK

Halk Bankası ve Vakıflar Bankası’nın yüzde 25’inin halka açarak özelleştirildiğini hatırlatan Ali Babacan, şöyle konuştu: “Ziraat Bankası’nın da hakla açılması gibi bir niyetimiz var. Ama bunlar gelişmelere bağlı. 3 kamu bankasının herhangi birinin ya da tamamının özelleştirilmesi gibi bir niyetimiz kısa vadede yok. Bunu şartlar belirleyecek. Özel sektör eliyle büyüme, bizim ekonomik yaklaşımlarımızdır.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;