Candaş Tolga Işık

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170731.candaş_tolga_ışık_25.png

İntihar bombacısının vekili

Çarşamba, 24 Şubat 2016 - 19:00

Ankara’da 29 kişinin canını alan, yüzlerce insanımızı da yaralayan intihar bombacısı için Van’da bir caminin altında taziye yeri kuruldu. Taziye yerinin ilk ziyaretçilerinden biri HDP milletvekili Tuğba Hezer oldu.

*

Pes!!! Milletin vekili, intihar bombacısının vekiline dönüşürken bu an Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihine bir utanç anı olarak geçti.

*

HDP Milletvekili Tuğba Hezer’in bu ziyaretindeki amacını anlayan varsa bana da anlatabilir mi? Milletvekili, 29 kişiyi katleden intihar bombacısının ölümünü gezegenimiz için, insanlık ve barış için bir kayıp olarak mı görmektedir? Rica ediyorum cevap verin: Bir milletvekili bir intihar bombacısının taziyesine neden katılır? İleride intihar bombacısı olmayı düşünen gençleri motive etmek için mi? Başta katledilen 29 masum insanın yakınları ardından da bütün ülke nezdinde partisini ve kendisini bir nefret objesi olarak konumlandırmak için mi?

*

Tuğba Hezer, intihar bombacısının Ankara’da katlettiği o 29 kişiden biri sizin ananız, babanız ya da kardeşiniz olsaydı... Acaba her yeri PKK bayraklarıyla dolu o taziye yerini yine ziyarete gider miydiniz? Gitmezdiniz değil mi? Gidemezdiniz... Peki o halde anlatın da öğrenelim: Vekili olduğunuz bu milletin gözünün içine baka baka yaptığınız nasıl bir vicdansızlıktır?

*

Türkiye’ye ve değerlerine sarılan HDP, çok değil bundan 8 ay önce yüzde 13 oy aldı. Türkiye’ye mi yoksa örgüte mi sarılacağının kararını bir türlü veremeyen HDP bundan 3 ay önce son anda baraj altında kalmaktan kurtuldu. 1 Kasım’da HDP’nin demokrasi, adalet, barış ve vicdan söylemlerine bir şans daha verdi bu ülke... Gel gör ki; intihar bombacısının taziyesine giden milletvekilinin tavrı, HDP’nin kurumsal tavrıysa Anayasa Mahkemesi’ne filan gerek kalmaz. HDP’yi herkesten önce millet kapatır.