İşkence gören kediye ameliyat

Kastamonu'da bir 'insan' tarafından ağzı burnu tekmeyle kırılan kedi, bir genç ve veterinerler tarafından hayata döndürüldü

07 Ekim 2009, Çarşamba 14:40
A A

Kastamonu'nun Plevne Caddesi üzerinde kimliği belirlenemeyen bir kişinin tekme atıp dişlerini kırdığı kediye, yoldan geçen 19 yaşındaki Burhan Kendirci sahip çıktı. Kendirci'nin veterine götürdüğü kediye operasyon uygulandı.

Dün gece Kentin Plevne Caddesi'nde sahipsiz kedinin dişi, tekmelenerek kırıldı. Yaralı halde kıvranan kediyi yoldan geçen Burhan Kendirci buldu. Tekme darbesi sonucu yüzü kanlar içinde kalan kedi, Kendirci tarafından Honsalar Mahallesi Kalekapısı Sokak üzerinde bulunan Özbay Veteriner Kliniği'ne götürüldü. Burada ilk tedavisi yapılıp kanaması durdurulan kediye veteriner hekimler sahip çıktı.

20 DAKİKALIK OPERASYON

Özbay Veteriner Kliniği'nde görevli veterinerler İhsan Özbay ve Hüseyin Şahin anestezi uygulayarak kedinin kırık olan ön dişlerini 20 dakika süren operasyonla çekti. Ameliyat sonrası birkaç gün veteriner kontrolünde tutulacak kedi daha sonra ona bakmak isteyen Kendirci'ye teslim edilecek.

Kedinin ön kesici dişlerinin kırılmış halde kendilerine geldiğini belirten veteriner Şahin, “Kırık dişlerin çekilmesi gerekti. Hayvanlara şiddet uygulanmasının önüne geçilmesi gerekiyor” dedi.

Turan KURT/KASTAMONU, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;