İstanbul 3 gün kar altında

Meteorolojik tahminlere göre bugün akşam saatlerinden itibaren Trakya bölgesinde kar yağışı başlayacak

22 Ocak 2010, Cuma 12:03
A A

Edirne, Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli'de kar yağışı bekleniyor.  Trakya'da etkili olan kar yağışının Cumartesi günü (yarın) sabah saatlerine İstanbul'a ulaşması bekleniyor.

Ancak etkili kar yağışının akşam saatlerinde Avrupa yakasında başlayacağı öngörülüyor. Yağış gece Anadolu yakasında da görülecek ve İstanbul'un tamamı kar yağışının etkisi altına girecek. Pazar ve Pazartesi günü de kar yağışının sürmesi bekleniyor.

Pazartesi günü akşam saatlerine kadar, etkisini kaybetse de kar yağışı bekleniyor. İstanbul'da hava ciddi şekilde soğuyacak, soğumakla kalmayıp 3 gün boyunca değerler "0"ın üstüne çıkmaycak.

İstanbul'da kar önlemleri
Meteoroloji'den alarm gibi uyarı

Cumartesi gecesinden itibaren 3 gün boyunca İstanbulluların tamamı günün her saatine "0"ın altında yaşayacak.

Sıcaklığın ancak önümüzdeki haftanın ikinci günü, Salı günü öğlen saatlerinde "artı" değere yükseleceği öngörülüyor.

Ancak tahminlerin dikkat çektiği asıl yer Karadeniz. Batı Karadeniz'de çok etkili fırtına beklentisi var. Bu geceden itibaren etkisini artırması beklenen kuzey rüzgarları gece yarısından itibaren fırtınaya dönüşecek.

Fırtınanın saatte 100 kilometrenin üstündeki hızlarda esmesi, üstelik etkisini de saatlerce sürdürmesi bekleniyor. Tahminlere göre fırtınanın yol açtığı dalgalar 6 hatta 7 metre yüksekliklere kadar ulaşabilecek, denizciler ve gemiler için büyük tehlike oluşturcak dev dalgalar yarın gün boyu karadeniz sahilini dövecek.

Mustafa ERDOĞAN/İstanbul (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;