İstanbul'da aşı zamanı

İstanbul'da, kronik rahatsızlığı olanlar ile 5 yaşın altındaki çocuklara domuz gribi aşısı yapılmaya başlandı

İstanbul'da aşı zamanı

İstanbul'da, domuz gribine neden olan H1N1 virüsüne karşı, kronik rahatsızlığı olanlar ve 5 yaşın altındaki çocuklara aşı yapılmaya başlandı. Aşı yaptıranlar, "Her aşının yan etkisi var. Bu aşının da diğerlerinden farkı yok." diyerek domuz gribi aşısından çekinmediklerini söyledi.

ÇOCUKLAR GÖZYAŞI DÖKTÜ

Sağlık ocaklarında ve aile sağlığı merkezlerinde domuz gribi aşısı vurulmaya başlandı. Fatih'teki bir sağlık ocağına gelen vatandaşlar, domuz gribi aşısı yaptırdı. Çocuklarını aşı yaptırmak için sağlık ocağına getiren anne ve babalar, aşıyla ilgili herhangi bir tereddütlerinin bulunmadığını söyledi. Küçük çocuklar, aşı vurulurken gözyaşlarını tutamadı.

İSTEYEN HERKESE AŞI YAPILIYOR

Kronik astım hastası olan Abdüssamet Dicle, herhangi bir korkusunun bulunmadığını belirterek; "Herkes bu aşıyı yaptırmalı" dedi. 3 yaşındaki Uğur Kaftancıoğlu'nun annesi de, "Çocuğum şu ana kadar zaten defalarca aşı olmuştu. Bu aşının da onlardan farkı yok. Her aşının ufak tefek de olsa yan etkisi var. Ben de ilk fırsatta aşı olacağım" dedi. Beklenenin altında ilgi gören domuz gribi aşısı, sağlık ocaklarında isteyen herkese vuruluyor.

DHA