İzmir'de uçak düştü ihbarı

İzmir'in Menemen İlçesi Dumanlıdağ, Hatundere mevkiinde vatandaşlardan gelen 'uçak düştü' ihbarı üzerine jandarma bölgede arama başlattı

13 Mart 2015, Cuma 17:55
A A

İzmir'de yetkililer ilk belirlemeye göre askeri veya sivil kayıp uçak bulunmadığını ancak ihbarın yine de araştırıldığını bildirdi.

Jandarma ekipleri ihbar üzerine vatandaşların tarif ettiği bölgeye hareket etti.

ÇUKURKÖY MUHTARI: "EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ DİYORLAR"

İhbar sonrası jandarma ekipleri Çukurköy civarına arama çalışması başlattı. Posta.com.tr'ye konuşan Çukurköy Muhtarı Mahmut Dinler, 'Eğitim uçağının düştüğü ihbarı yapılmış. Jandarma, itfaiye ve ambulanslar bölgeye geldi. Şu an hava henüz açık arama yapılıyor. Ancak uçağın düşüp düşmediğiyle ilgili kimse net bir şey bilmiyor' diye konuştu.

RAHATLATAN HABER GELDİ

Ancak Adnan Menderes Havaalimanı, Çiğli Hava Üssü, Edremit ve Balıkesir Havaalanları'yla kurulan bağlantı sonucu radarlardan herhangi bir hava aracının kaybolmadığı bildirildi. Çiğli Hava Üssü radarlarının helikopter ve zirai uçaklar dahil bölgedeki tüm hava trafiğini kontrol ettiğini belirten yetkililer herhangi bir kazanın sözkonusu olmadığını, ancak yine de bölgede arama faliyetine devam edildiğini açıkladı.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;